Artykuły

Poznań. Międzynarodowe Kon-teksty w Animacji od poniedziałku

Festiwal Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży Kon-teksty w tym roku opanowała młoda generacja dramaturgów. Opowiadają o współczesności, ale muszą się również określić wobec tradycji...

Tradycja, Transformacja, Nowa Generacja - to idea, która przyświeca rozpoczynającemu się Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży Kon-teksty.

Zobaczymy 16 spektakli z kraju i zagranicy.

- Musieliśmy okroić festiwal, ponieważ mamy okrojony budżet - mówi Janusz Ryl-Krystianowski, dyrektor Teatru Animacji a zarazem szef festiwalu. - Ale i tak na afiszu pojawi się sporo interesujących sztuk. Staraliśmy się uwzględnić to co nowe w polskim teatrze dla dzieci i młodzieży. Ostatnio bardzo ofensywny jest Robert Jarosz zarówno jako dramaturg i jako reżyser. Pokażemy jego trzy przedstawienia. Sekunduje mu Malina Prześluga, również niezwykle interesująca dramaturżka młodego pokolenia. Zobaczymy jeden jej dramat. Taka już specyfika naszego festiwalu. Staramy się odkrywać nowych dramaturgów i to się nam udaje.

- Aby wmówić o nowej generacji, trzeba też określić na nowo takie pojęcia, jak tradycja i transformacja, bo wobec nich sytuują się młodzi twórcy - dodaje Katarzyna Grajewska, kierownik literacki Teatru Animacji w Poznaniu.

Festiwalowi towarzyszyć będą prezentacje szkół aktorskich z Polski i Słowacji, dyskusje oraz wystawa prac (głównie lalek) Jacka Zagajewskiego.

Bilety na przedstawienia można kupić w kasie Teatru Animacji.

Na zdjęciu: "Punch i Judy w Afganistanie", Stuffed Puppet Theater, Holandia

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji