Artykuły

Kraków. "Pan Tadeusz" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i Fundacja Kultury bez Barier zapraszają widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu do Narodowego Starego Teatru na dostosowany do ich potrzeb spektakl "Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie" Adama Mickiewicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Opatrzone audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących przedstawienie zostanie zaprezentowane 11 maja 2013 r. (sobota) o godz. 18:00 na Dużej Scenie przy ulicy Jagiellońskiej 1.

Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska z Fundacji Kultury bez Barier: tel.: 22 486 96 42 wew. 4, e-mail: ania@kulturabezbarier.org, bilety promocyjne: 15 złotych

Punktem wyjścia przygotowywanej w Starym Teatrze inscenizacji jest nieustanne pielgrzymowanie Polaków do Polski - wyśnionej, wspaniałej, świętej, ale wciąż nieosiągalnej. Ta wędrówka pozwala na rytualne przeżywanie powrotu do źródeł wszelkiego dobra i piękna, przy wtórze żarliwych modlitw zanoszonych do nieba - czyli tej mitycznej Ojczyzny. Bohaterami spektaklu są współcześni pielgrzymi, którzy - wyśpiewując kolejne antyfony do Polski - odbywają podróż w głąb narodowej duszy.

Mikołaj Grabowski, reżyser

Projekt "Poza Ciszą i Ciemnością" został zainaugurowany przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w 2008 roku. W jego ramach udało się do tej pory: udostępnić 49 spektakli w szesnastu polskich teatrach, przygotować audiodeskrypcje i napisy do 26 filmów, dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnością sensoryczną znaczną część ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina i cztery sale Zamku Królewskiego w Warszawie, a także wydać z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących osiem filmów, dostępnych w ogólnej sprzedaży na DVD, m.in. "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego. W 2012 roku z projektu "Poza Ciszą i Ciemnością" wyrosła Fundacja Kultury bez Barier.

Fundacja Kultury bez Barier: Anna Żórawska, koordynatorka projektu Poza Ciszą i Ciemnością, tel. 22 486 96 42 wew.4, e-mail: ania@kulturabezbarier.org, www.kulturabezbarier.org

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji