Artykuły

Lublin. Trzy dni z tańcem: spektakle, warsztaty...

Międzynarodowy Dzień Tańca w Lublinie potrwa aż trzy dni. Warto skorzystać z tej okazji, bo do wyboru są spektakle, warsztaty i popis młodych artystów z regionu.

Niespodziankę na sobotnie występy przygotował Lubelski Teatr Tańca, który po paru latach powraca do spektaklu "48/4" [na zdjęciu] z choreografią Ryszarda Kalinowskiego. Czworo artystów opowiada ruchem o relacjach między ludźmi - niby w odniesieniu do osób zamieszkujących ciasne pomieszczenie. Jednak to tylko przenośnia, w tym wątku kryje się o wiele więcej. Jacy jesteśmy, gdy chcemy zająć jak najwięcej miejsca? Jak się zachowujemy, gdy ktoś przekracza strefę naszej bliskości? Kiedy dominujemy, a kiedy się podporządkowujemy?

W niedzielę gościć będzie warszawski Teatr Tańca Zawirowania ze spektaklem "Fuera de Campo (Poza kadrem)". Choreografię przygotował Daniel Abreu z Hiszpanii. "Punktem wyjścia jest zawsze ciało i ruch oraz dążenie do pokazania go oczom, które podziwiają i oceniają, a ich obecność powoduje, że przybieramy pozy, które mogą być znaczeniem i dążeniem do porozumienia" - czytamy w zapowiedzi. Ciekawą propozycją są także warsztaty, które poprowadzą artyści związani z Teatrem Tańca Zawirowania. W poniedziałek na scenie zaprezentują się młodzi lubelscy tancerze w różnych stylach.

27 kwietnia, Sala Widowiskowa, 5, godz. 19 - Lubelski Teatr Tańca "48/4". Bilety w cenie 12 i 20 zł.

27 i 28 kwietnia, ZPiT "Lublin", ul. 1 Armii Wojska Polskiego 3 - warsztaty tańca. Szczegóły pod adresem: www.ltt.art.pl

28 kwietnia, Sala Widowiskowa, ul. Popiełuszki 5, godz. 19 - Teatr Tańca Zawirowania "Fuera de Campo". Bilety w cenie 12 i 20 zł.

29 kwietnia, Sala Widowiskowa, ul. Popiełuszki 5, godz. 16 - "Młody Taniec". Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji