Artykuły

Kraków. Nagroda im. Karola Szymanowskiego dla Elżbiety Szmytki

Radio Kraków serdecznie zaprasza na spotkanie związane z dwoma szczególnymi wydarzeniami dotyczącymi Elżbiety Szmytki, Festiwalu Muzyki Polskiej oraz - co równie dla nas ważne - polskiej kultury muzycznej en general.

29 kwietnia o godzinie 13:00 w Studiu Radia Kraków przy Alei Juliusza Słowackiego 22 będziecie Państwo świadkami wręczenia nagrody im. Karola Szymanowskiego Elżbiecie Szmytce, fenomenalnej sopranistce zdolnej interpretować szeroki repertuar od mozartowskich oper aż po wiek XXI. Nagrodę za szczególne osiągnięcia muzyczne związane z twórczością kompozytora wręczy prezes Fundacji im. Karola Szymanowskiego - Witold Juchniewicz.

Spotkanie będzie także okazją do opowiedzenia o trzeciej już płycie związanej z Festiwalem Muzyki Polskiej, przywołującej program koncertu zamykającego zeszłoroczną edycję Festiwalu. Na albumie Elżbiecie Szmytce w jej ulubionym repertuarze z pieśniami Szymanowskiego i Karłowicza towarzyszy pianista Levente Kende [na zdjęciu]. Sesja nagraniowa odbędzie się między 28 a 30 kwietnia br., jej efekt zaprezentujemy w lipcu przy najbliższej edycji FMP, która odbędzie się w terminie 12-21 lipca 2013 roku. Dołożymy wszelkich starań, by 29 kwietnia w Studiu Radia Kraków Elżbieta Szmytka dała się namówić na prezentację fragmentu repertuaru, dzięki czemu usłyszymy próbkę wydawnictwa.

więcej informacji:

http://www.fmp.org.pl/pl/wydawnictwa/

http://www.fmp.org.pl/pl/program/koncerty/9/

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji