Artykuły

Wrocław. Teatr Współczesny wkrótce bez trójki aktorów

Katarzyna Bednarz, Dariusz Maj i Bolesław Abart wkrótce nie będą już występować w zespole Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W teatrach trwają tzw. rozmowy sezonowe. We Współczesnym ci aktorzy tracą pracę.

- W uzasadnieniu wypowiedzenia napisano, że nie jest planowany mój udział w dziewięciu kolejnych produkcjach. Nie wiem, jakich 9 produkcji jest planowanych. Napisałem pozew do sądu pracy o uznanie wypowiedzenia za nieskuteczne - powiedział nam Dariusz Maj. Od 1 maja ma 3-miesięczne wypowiedzenie umowy.

- Zostało mi wręczone wypowiedzenie za porozumieniem stron - stwierdził Bolesław Abart.

Zapytany, czy będzie można go potem zobaczyć na scenie, odpowiedział, że nie widzi możliwości współpracy z kimś, kto pozbawił go pracy.

We Wrocławskim Teatrze Współczesnym występuje od 1974 roku. Ostatnio grał m.in.: Ojca w "Pułapce", Starca w "Pożegnaniu jesieni". Dariusz Maj ze Współczesnym współpracuje od 2003 roku, od 2009 jest w stałym zespole aktorskim, zagrał m.in.: Wyprztyka w "Pożegnaniu jesieni", Gonzala w "Trans-Atlantyku", Szewca w "Pułapce".

Katarzyna Bednarz w zespole Współczesnego pracuje od 2004 roku, wystąpiła m.in. w: "Pułapce" (jako Elli), "Białym małżeństwie" (Bianka), "Biedronki powracają na ziemię" (Julka).

- Dyrektor Marek Fiedor przyglądał się aktorom w tym sezonie i pracuje nad nowym kształtem zespołu - powiedziała nam Tatiana Drzycimska, rzeczniczka prasowa teatru.

Marek Fiedor jest dyrektorem Wrocławskiego Teatru Współczesnego od września zeszłego roku. Scenę przy Rzeźniczej przejął z długiem powstałym w czasie dyrekcji Krystyny Meissner (było to ok. 1 mln 300 tys. zł). W tym sezonie teatr pokazał dwie premiery: "Kotlinę" (reż. Agnieszka Olsten) i "Życie jest snem" (reż. Lech Raczak).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji