Artykuły

TVP Kultura. O debacie publicznej w Polsce w Hali odlotów

Niewygodne tematy w debacie publicznej. Jak wygląda debata publiczna w Polsce, czy w ogóle istnieje? Rozmawiamy w najbliższym wydaniu Hali odlotów z Ewą Wójciak, Joanną Szczepkowską i Grzegorzem Jarzyną. W tym wydaniu Hali odlotów rozmawiamy o jakości debaty publicznej w Polsce.

Ewa Wójciak swoim komentarzem na temat papieża opublikowanym na Facebooku wywołała burzę medialno-polityczną. Podobnie Joanna Szczepkowska tekstem o istniejącym w polskim teatrze lobby homoseksualnym. O ile więcej można w tzw. dyskursie publicznym powiedzieć teraz, niż choćby 10 lat temu? Jakie tematy są nadal niewygodne i rzadko poruszane? Czy nie są one przypadkiem zastępcze wobec istotnych problemów finansowania kultury i związków między polityką a kulturą?

Rozmawiamy w tym wydaniu Hali odlotów z: Ewą Wójciak - dyrektorką Teatru Ósmego Dnia; Andą Rottenberg - polską historyk sztuki, krytyczką oraz kuratorką licznych wystaw; Ewą Wanat - dziennikarką radiową i telewizyjną związaną z TVP2 i Radiową Jedynką; Pawłem Lisickim - dziennikarzem, publicystą, pisarzem, redaktorem naczelnym tygodnika "Do Rzeczy", Tomaszem Stawiszyńskim - filozofem, publicystą, eseistą i dziennikarzem, Jackiem Poniedziałkiem - aktorem teatralnym i filmowym, tłumaczem oraz Grzegorzem Jarzyną - reżyserem teatralnym.

W drugiej części Hali odlotów gościem w studiu będzie Joanna Szczepkowska, z którą porozmawiamy o reperkusjach po opublikowaniu jej tekstu i jakości debaty publicznej w Polsce.

Emisja 11 kwietnia, godz. 20.20 i 23.50

Powtórka: 13 kwietnia, godz. 00.25, 14 kwietnia, godz. 14.30 i 15 kwietnia, godz. 16.40, TVP Kultura

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji