Artykuły

Elbląg. Nowe twarze w Dramatycznym

Wojciech Przyboś i Nelly Sozańska-Przyboś [na zdjęciu] to aktorzy, którzy w tym sezonie zasilili szeregi zespołu artystycznego elbląskiego Teatru Dramatycznego.

Oboje są absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu, a w 1987 r. zdali egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu. Wcześniej pracowali razem w: Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrze Polskim w Szczecinie, Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Monachium (Niemcy).

Wojciech Przyboś ma już na swoim koncie ok. 25 ważniejszych ról teatralnych. Zagrał m. in. Puka w "Śnie nocy letniej" Szekspira, Księcia Filipa w "Iwonie księżniczce Burgunda" Gombrowicza, Jaszę w "Wiśniowym sadzie" Czechowa, Edmunda w "Damach i huzarach", Zygmunta w "Ferdydurke" Gombrowicza, Wojtka w "Weselu" Wyspiańskiego oraz Judę z Kiriatu w "Mistrzu i Małgorzacie" Bułhakowa. Zagrał też w kilku filmach, m. in. w "Ostatnim promie" i w "Młodych wilkach". Na elbląskiej scenie już wkrótce zobaczymy go w spektaklu "Na pełnym morzu" Sławomira Mrożka, którego premiera odbędzie się już w piątek [9 września].

Nelly Sozańska-Przyboś na swoim koncie ma ok. 20 ważniejszych ról teatralnych. Zagrała m. in.: Violę w "Wieczorze trzech króli" Szekspira, Hipolitę w "Śnie nocy letniej" Szekspira, Warię w "Wiśniowym sadzie" Czechowa, Iwonę w "Iwonie księżniczce Burgunda" Gombrowicza, Anielę w "Damach i huzarach" oraz Diablicę w "Diabłach polskich" Zbigniewa Książka. Mogliśmy ją też oglądać w filmie "Ostatni prom" oraz w telewizyjnych serialach: "Klanie" i "Samym życiu".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji