Artykuły

Gdańsk. Nagrody teatralne prezydenta i marszałka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dzisiaj o godz. 15 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże zostały wręczone Nagrody Teatralne Miasta Gdańska oraz Nagrody Teatralne Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2012 roku.

* Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Kuby Kowalskiego za reżyserię "Ciał obcych" Julii Holewińskiej w Teatrze Wybrzeże.

* Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Marka Tyndy za rolę Adama/Ewy w spektaklu "Ciała obce" Julii Holewińskiej w reżyserii Kuby Kowalskiego w Teatrze Wybrzeże.

* Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Mariusza Warasa, autora scenografii do spektaklu "Baltic. Pies na krze" w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego w Teatrze Miniatura.

* Honorowa Nagroda Specjalna Miasta Gdańska za "przedstawienie roku" dla Teatru Wybrzeże za spektakl "Amatorki" (na zdjęciu) Elfriede Jelinek w reżyserii Eweliny Marciniak.

* Jubileuszowe Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury dla Doroty Kolak, Joanna Kreft-Baki, Grzegorza Gzyla, Jacka Labijaka, Krzysztofa Matuszewskiego oraz Adama Orzechowskiego.

* Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Eweliny Marciniak za reżyserię "Amatorek" Elfriede Jelinek w Teatrze Wybrzeże.

* Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Marka Tyndy za rolę Adama/Ewy w spektaklu "Ciała obce" Julii Holewińskiej w reżyserii Kuby Kowalskiego w Teatrze Wybrzeże.

* Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Doroty Lulki za rolę Tulli w "Idąc rakiem" w reżyserii Krzysztofa Babickiego w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

* Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego za "przedstawienie roku" dla Teatru Miejskiego w Gdyni za "Idąc rakiem" według prozy Güntera Grassa w reżyserii Krzysztofa Babickiego na pokładzie żaglowca "Dar Pomorza"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji