Artykuły

"Wesele Figara"

Komedię zaliczaną do najpopularniejszych na świecie na Dużej Scenie Teatru Nowego wyreżyserował Ondrej Spišák, artysta ze Słowacji związany ze scenami lalkowymi i dramatycznymi. Ma w dorobku ponad 50 inscenizacji. Przed rokiem przygotował w Łodzi "Robinsona Crusoe".

W "Weselu Figara" tytułową rolę gra Wojciech Błach. Historia przebiegłego służącego, który wraz z żoną swego chlebodawcy (Katarzyna Peszek) i ukochaną Zuzaną (Joanna Król) postanawia dać nauczkę próżnemu hrabiemu Almavivie (Juliusz Chrząstowski) w niedzielę będzie miała premierę.

Beaumarchais wplątał bohaterów w nieoczekiwane sytuacje, dając aktorom okazję do błyśnięcia talentem, a realizatorom do popisania się pomysłowymi rozwiązaniami scenicznymi.

Reżyser ma opinię twórcy z ogromnym poczuciem humoru (docenili to jurorzy na festiwalu w Toruniu dając mu nagrodę "za rozkosz dawania uśmiechu") wieczór zapowiada się ciekawie.

Grają także: Mirosława Olbińska, Mariusz Saniternik, Wojciech Walasik, Anita Sokołowska, Andrzej Wichrowski, Martyna Kliszewska, Dariusz Kowalski, Marek Cichucki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji