Artykuły

Toruń. Poznaj scenę od podszewki - "Dotknij teatru"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru od 18 do 28 marca czeka nas wiele atrakcji. "Dotknij teatru" to ogólnopolska akcja, w ramach której widzowie wezmą udział w otwartych próbach, warsztatach oraz spotkaniach. Zapisy dla chętnych już ruszyły. Na co warto się wybrać w Toruniu?

18 marca najwięcej atrakcji zaplanowano w Teatrze Baj Pomorski. Zaczyna się już o godz. 9.30 i 12 od spektaklu "Podróże Guliwera" [na zdjęciu]. Podczas sztuki dla dzieci od 6 lat zajrzymy do krainy Liliputów, Olbrzymów, na Latającą Wyspę Naukowców oraz do kraju Koni. W tym samym czasie gdy rozpocznie się drugi spektakl, w sali konferencyjnej dr Barbara Bibik rozpocznie wykład połączony z projekcją o teatrze greckim. Wcześniejsza rezerwacja pod nr teł 503 551 162 lub fundacja@tradito-europea.org.

Nieco później, bo o godz. 14, Karina Bonowicz opowie podczas godzinnych warsztatów, jak powinna wyglądać prawdziwa recenzja teatralna. Zapisy pod nr tel. 56 652 24 24 w. 35,36 lub mailowo organizacja@bajpomorski.art.pl Na zakończenie teatralnego dnia w Baju Pomorskim teatrolog Emilia Adamiszyn poprowadzi w salce konferencyjnej warsztaty teatralne "Od poruszania do kreacji" dotyczące teatru ruchu jako wyrażania siebie w ekspresji pozasłownej. Rezerwacja drogą mailową: marzennaw@umk.pl.

Dzień później w Teatrze Horzycy wszyscy, którzy wybiorą się na spektakl "Pięć róż dla Jennifer" będą mieli szansą zrobić sobie zdjęcie z bohaterami tejże sztuki. I to nie byle jakie, ponieważ po drugiej stronie obiektywu stanie znany toruński fotoreporter - Wojtek Szabelski. Z kolei 20 marca ci, którzy pod nr tel. 56 622 55 97 lub 56 654 90 zdążą zarezerwować sobie wejściówkę, wezmą udział w otwartej próbie spektaklu "Królowa ciast" reżyserowanego przez Ulę Kijak na dużej scenie.

W Teatrze Baj Pomorski 19 marca będzie okazją do ponownego obejrzenia spektaklu "Podróże Guliwera" oraz do wzięcia udziału w warsztatach fabularnych, które poprowadzi Magdalena Jasińska dla dzieci w wieku 7-12 lat (zapisy: 56 652 24 24 w. 35, 36 lub organi-zacja@bajpomorski.art.pl). W salce konferencyjnej warsztaty teatralne oparte na fragmencie tragedii greckiej zatytułowane "Transforma: Ruch - opowiedzieć słowo gestem" poprowadzi filolog i instruktor teatralny Elżbieta Chrulska (zapisy: stowarzyszenie.tartak@gmail.com).

20 marca Baj Pomorski zaprasza m.in. na spektakl "Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki" oraz warsztaty dotyczące interpretacji tekstu, które dla dzieci powyżej 14 lat poprowadzi Ireneusz Maciejewski (rezerwacje: 56 652 24 24 w. 35, 36 lub organizacja@bajpomorski.art. pi). Tego samego dnia w Muzeum Etnograficznym Marta Domachowska zaprasza na spotkanie z cyklu "Żywot pieśni - pieśni żywota". Czeka nas wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni wielkopostnych z wykorzystaniem nagrań archiwalnych i współczesnych (rezerwacja: 56 622 89 43).

W ramach projektu "Dotknij teatru" widzowie 39 miejscowości wezmą udział w specjalnych wydarzeniach. Toruń po raz pierwszy włączył się aktywnie do tej akcji.

Szczegóły na: www.dotknij-teatru.pl/wydarzenia/torun/

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji