Artykuły

Lublin. Boniecki ponownie dyrektorem artystycznym Muzycznego

Jacek Boniecki [na zdjęciu] od czwartku [1 września] ponownie pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie. Został odwołany z tego stanowiska w lutym przez poprzedni zarząd województwa lubelskiego, który zarzucił mu niegospodarność. Boniecki skierował sprawę do sądu, wrócił po zawarciu ugody z zarządem.

- Zarząd przywrócił Jacka Bonieckiego na stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego. Jego osoba gwarantuje wysoki poziom tej placówki - powiedział PAP rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego Tomasz Makowski.

Boniecki został zwolniony ze stanowiska dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Muzycznego, kiedy w sejmiku województwa lubelskiego władzę sprawowała koalicja lewicowa wspierana przez część radnych PSL. Ówczesny zarząd zarzucił mu m.in. nieodprowadzanie pieniędzy na zakładowy fundusz socjalny i pobieranie nienależnego wynagrodzenia. Boniecki stanowczo odpierał zarzuty i skierował sprawę do sądu.

Po odwołaniu Bonieckiego dyrektorem naczelnym teatru, w drodze konkursu, został Zenon Poniatowski, który poprzednio pełnił w teatrze funkcje dyrektora administracyjnego.

W maju radni sejmiku dokonali zmian w zarządzie województwa. Władzę przejęła koalicja LPR, PSL i Samoobrony. Nowy zarząd uznał decyzje swoich poprzedników za złą i w ubiegłym tygodniu zawarł ugodę z Bonieckim, na mocy której przywrócił go na stanowisko dyrektora artystycznego a Boniecki zrzekł się roszczeń wobec zarządu.

Nowy zarząd wszczął też procedurę odwołania Poniatowskiego z funkcji dyrektora naczelnego. - Otrzymaliśmy opinię ministra kultury - nie sprzeciwia się odwołaniu. W opinii tej wzięto pod uwagę poziom artystyczny placówki i wyniki finansowe teatru. Czekamy jeszcze na opinię związków zawodowych - powiedział Makowski.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie następnym dyrektorem naczelnym Teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji