Artykuły

Gdynia. "Jesus Christ Superstar" w gwiazdorskiej obsadzie

Rock-opera "Jesus Christ Superstar" ponownie w Gdyni. Jednak nie w marcu tego roku, jak pierwotnie planowano, a w kwietniu 2014 roku w gdyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej usłyszymy Jezusa, Piłata, Judasza i Marię Magdalenę.

O musicalu na swoim Twitterze informował Urząd Miasta Gdyni: "26, 27 i 28 marca w hali Gdynia zobaczymy musical "Jesus Christ Superstar". W pierwszym dniu, w roli głównej, gościnnie wystąpi Piotr Cugowski. Biletów na "Jesus Christ Superstar" jeszcze dostać nie można - dystrybucja ruszy niebawem. A spektakle zapowiadają się wyśmienicie!".

Spektakl organizuje Centrum Kultury w Gdyni. Jego partnerem miała być telewizja Polsat, która miała zarejestrować i wyemitować spektakl w okresie wielkanocnym. Jednak do porozumienia między organizatorem a telewizją ostatecznie nie doszło.

- Z uwagi na brak umowy z Telewizją Polsat zdecydowaliśmy się przenieść produkcję na przyszły rok. Jednak wszystkie ustalenia pozostają w mocy, z odtwórcami głównych ról już teraz podpisujemy kontrakty i zarezerwowaliśmy termin w Hali Gdynia na 11-13 kwietnia 2014 roku. Być może naszym partnerem pozostanie Polsat, choć za wcześnie na ostateczne deklaracje - mówi Jarosław Wojciechowski, dyrektor Centrum Kultury w Gdyni.

Oprócz Piotra Cugowskiego (Jezus Chrystus) w musicalu na pewno wystąpi Mieczysław Szcześniak (Piłat) i Ania Wyszkoni (Maria Magdalena) oraz Janusz Radek (Judasz). Oprawę muzyczną zapewni Gdyńska Orkiestra Symfoniczna i Chór Wydziału Zarządzania UG Non-Serio. Spektakl wyreżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz, a o oprawę wizualną zadba Piotr Szabliński.

Musical oparty na biblijnej historii Jezusa Chrystusa, przybliżającej ostatni tydzień przed ukrzyżowaniem, w Trójmieście jest dobrze znany. W Teatrze Muzycznym wystawiany był dwukrotnie - najpierw przez Jerzego Gruzę (w 1987 roku), potem przez Macieja Korwina (1999 rok). Ten sam tytuł gdyńska widownia miała okazję zobaczyć również w 2009 roku na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w wykonaniu Teatru Rozrywki w Chorzowie (reż. Marcel Kochańczyk).

Rock-opera "Jesus Christ Superstar" po raz pierwszy została zaprezentowana publiczności w formie tzw. concept albumu. Na płycie wydanej w 1970 roku zaśpiewał m.in. Ian Gillan, wokalista zespołu Deep Purple (w roli Jezusa). W 1971 roku musical zadebiutował na Broadwayu, ale bez sukcesu. Rok później wystawiono go na londyńskim West Endzie, gdzie grano go przez osiem lat. Wszyscy kojarzą jednak wersje filmowe musicalu - pierwsza powstała w 1973 w reżyserii Normana Jewisona, a druga w 2000 roku w reżyserii Gale Edwards.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji