Artykuły

Toruń. Walentynki w Baju Pomorskim

Teatr Baj Pomorski w Toruniu zaprasza w czwartek na spektakl dla młodzieży i dorosłych "Zagryziakowie" - ciepłą i zabawną opowieść o pewnej polskiej rodzinie, w której mimo nieporozumień i sprzeczek tkwi wielka siła.

Andrzej Dołęgowski napisał tę sztukę w latach 60. jako satyrę na klasyczną rodzinę. Utwór okazuje się niezwykle aktualny także dzisiaj. Na scenie oglądamy czteroosobową rodzinę i dziadka. Każda sytuacja, słowo i gest stają się pretekstem do kłótni, konfliktu pokoleń, walki o władzę w domu. Ostrze satyry obnaża stereotypy rodzinnych relacji, brak komunikacji i powierzchowność zachowań. Parodia mechanizmów współczesnego marketingu rozszerza ten obraz na znacznie szerszą grupę ludzi. Przedstawienie jest jak krzywe zwierciadło, pozwala się przejrzeć i pośmiać - również z samego siebie.

Po przedstawieniu w reżyserii Jacka Pietruskiego odbędzie się losowanie walentynkowych upominków dla par - romantycznych kolacji, pysznych trunków, wyrafinowanych kosmetyków oraz pięknych przedmiotów zdobiących wnętrza, które ufundowali sponsorzy.

Spektakl rozpocznie się w czwartek o godz. 19 w Baju Pomorskim przy ul. Piernikarskiej 9. Bilety kosztują 20 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji