Artykuły

Warszawa. Oświadczenie Teatru Remus

W budynku przy Targowej 80, który spłonął dziś w nocy, Teatr Remus miał wystawić premierę pt. "Obsesja". Premiera nie odbędzie się już w tym miejscu, ale zespół Teatru Remus ma ogromną nadzieję na zrealizowanie jej w planowanym terminie, tj. 6 lutego.

Warszawa, 30.01.2013 r.

Oświadczenie Teatru Remus w sprawie pożaru siedziby

Szanowni Państwo,

Dziś w nocy 30 stycznia 2013 r. około 5.00 wybuchł pożar na warszawskiej Pradze. W pożarze spłonęła kamienica - co prawda niezamieszkana, ale to właśnie w niej mieściła się m. in. siedziba Teatru Remus i liczne pracownie artystyczne. Na miejscu od rana pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ogień został już opanowany, ale doszczętnie zniszczył kamienicę. Obecny na miejscu inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że kamienica grozi zawaleniem. Osoby postronne nie mają do niej wejścia. Na szczęście obyło się bez ofiar. Ucierpieli natomiast liczni artyści, związani z kamienicą, którzy utracili cały swój dorobek artystyczny.

Teatr Remus szykował się właśnie do swojej najnowszej premiery spektaklu "Obsesja", która miała być wystawiona 6 lutego w budynku przy Targowej 80. W momencie, gdy próby dobiegały końca i wszystko było już przygotowane, nastąpiła ta tragedia.

Niestety zmuszeni jesteśmy poinformować wszystkich, że premiera spektaklu "Obsesja", mówiącego o dyskryminacji na tle rasowym, do którego zaprosiliśmy wielu zagranicznych artystów i przy którym wspierały nas m. in. Europejski Fundusz na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Helsińska Fundacja Praw Człowieka, nie odbędzie się w planowanym miejscu. Mamy jednak ogromną nadzieję na zrealizowanie jej w planowanym terminie, tj. 6 lutego.

Poszukujemy aktualnie nie tylko nowego miejsca, w którym będzie mogła odbyć się premiera, ale również stałej siedziby. Liczymy na wsparcie i rozpowszechnienie informacji oraz dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

Zespół Teatru Remus

Bieżące informacje: http://www.facebook.com/teatrremus

Kontakt: +48 535 498 273, teatrremus@wp.pl

http://www.teatrremus.pl/

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji