Artykuły

Częstochowa. Machalica i Umer koncertowo

Teatr Mickiewicza zaprasza dziś na premierowy koncert promujący świeżo wydaną płytę Piotra Machalicy "Moje chmury płyną nisko". Prowadzenia Magda Umer.

Na recital złożą się piosenki napisane przez Jana Wołka, a także znane utwory należące do klasyki piosenki aktorskiej i poetyckiej takie jak: "Życie to nie teatr" do słów Edwarda Stachury czy "Alkoholicy z mojej dzielnicy" do tekstu Wojciecha Młynarskiego. Poruszające i piękne słowa zabrzmią w oprawie muzycznej m.in. Jerzego Satanowskiego czy Paolo Conte.

Koncert poprowadzi Magda Umer, która o aktorze mówi tak: "Piotr ma ciepło w głosie i w uśmiechu. I ogrzewa nas nimi. Jak stary kaflowy piec. A to w dzisiejszych czasach - unikat! Warto także przytulić się do tych pięknych piosenek."

"Wybrałem utwory, z którymi się identyfikuje: o życiu, uczuciach, tęsknotach, samotności, szczęściu i nieszczęściu, o tym, co minęło bezpowrotnie i o tym, co jeszcze przed nami. Piosenki, które śpiewam, są różnorodne, tak jak różnorodne są czasy, w których zostały one napisane." Piotr Machalica

***

Piotrowi Machalicy na scenie towarzyszyć będą:

Marcin Lamch - kontrabas

Paweł Tomaszewski - instrumenty klawiszowe

Michał Walczak - gitara

Marek Pospieszalski - saksofony

Przemysław Pacan - perkusja

1 lutego 2013 r. , godz. 19.00 (scena duża)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji