Artykuły

Olsztyn. Agnieszka Przepiórska najlepsza na festiwalu "Solo"

Agnieszka Przepiórska z Warszawy zwyciężyła w zakończonych w sobotę I Warmińskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora "SOLO". Dwudniowy festiwal zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. W konkursie wzięło udział dziewięcioro aktorów oraz jeden poza konkursem.

- Poziom konkursu był bardzo dobry, bo w większości występowali na scenie zawodowi, dyplomowani aktorzy - mówi Marta Andrzejczyk, koordynatorka festiwalu "SOLO".

Jury przyznało Agnieszce Przepiórskiej jednomyślnie nagrodę Grand Prix w wysokości 2000 zł za monodram "I będą święta" [na zdjęciu]. Agnieszka Przepiórska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Petersburgu. Wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka monodram to inspirowany reportażami i wywiadami prasowymi monolog kobiety, która straciła męża w katastrofie lotniczej.

Jury przyznało także wyróżnienie Dariuszowi Sosińskiemu z Kalisza za monodram "Tancerz mecenasa Kraykowskiego" na podstawie Witolda Gombrowicza.

Członkowie jury przyznali także indywidualne nagrody w wysokości 1000 zł każda. Janina Tomaszewska przyznała ją Łukaszowi Matuszkowi z Cieszyna za monodram "Russkij Ostrov" wg rosyjskiego dramaturga Jewgienija Griszkowca "Jak zjadłem psa". Wiesław Geras dal swoją nagrodę Mateuszowi Olszewskiemu z Warszawy za monodram "Novecento", autorstwa włoskiego pisarza Alessandro Baricco, opowieść o pianiście samouku. Marek Brand nagrodził Annę Wojnarowską z Warszawy za monodram "Ismena " - nieopisana siostra".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji