Artykuły

Legnica. Finał konkursu dla reżyserów u Modrzejewskiej

Troje młodych reżyserów wybranych do finałowej odsłony legnickiego konkursu "Czytelnia Kontrrewolucyjna" zaprezentuje w sobotę, 19 stycznia, na dużej Scenie Gadzickiego dramatyzowane czytania wybranych sztuk. Zwycięzca wyreżyseruje spektakl w Teatrze Modrzejewskiej.

Ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku konkurs dla młodych reżyserów (do 35 lat) nawiązuje do idei zawartych w Manifeście opublikowanym na początku bieżącego roku przez Towarzystwo Kontrrewolucyjne (Jacek Głomb, Katarzyna Knychalska, Krzysztof Kopka, Robert Urbański). W pierwszym etapie projektu zadaniem uczestników było opracowanie i nadesłanie do legnickiego teatru eksplikacji reżyserskiej jednego z 23 dramatów z listy ogłoszonej przez organizatorów.

Na podstawie nadesłanych opracowań do finału konkursu zakwalifikowano troje laureatów pierwszej fazy rywalizacji. Są nimi Robert Drobniuch (zaprezentuje "Trojanki" Eurypidesa), Alina Moś-Kerger (wyreżyserowała "Dom Kobiet" Zofii Nałkowskiej) i Marta Streker (przedstawi "Trzy plus trzy" Manany Doiaszwili).

W legnickim teatrze trwają właśnie ostatnie próby do zaprezentowania reżyserskich wersji tych dramatów, w których wystąpią - niemal w komplecie - aktorzy Teatru Modrzejewskiej. Każda ze scenicznych prezentacji przewidziana jest na około godzinę. Mimo czytanej formuły użyte zostaną liczne środki teatralnej inscenizacji (muzyka, kostium, światła, projektory, rekwizyty).

Jurorami konkursu są członkowie Towarzystwa Kontrrewolucyjnego, którzy werdykt ogłoszą bezpośrednio po zakończeniu sobotnich prezentacji. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny za wejściówkami, które można odbierać w kasie biletowej teatru.

Na zdjęciu: część Towarzystwa Kontrrewolucyjnego - Jacek Głomb i Krzysztof Kopka

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji