Artykuły

Warszawa. Ferie w Baju

Feriowy repertuar zaplanowaliśmy w ten sposób, aby i młodsze, i starsze dzieci mogły znaleźć w Baju propozycję dla siebie. Ferie w Baju otworzy 29 stycznia "KRÓLOWA ŚNIEGU".

Od 30 stycznia do 5 lutego zapraszamy dzieci od 3 roku życia na spotkanie z "SZAŁAPUTKAMI". Na drugą części ferii (6 - 10 lutego) przygotowaliśmy propozycję dla starszych dzieci, od 7 roku życia -spektakl "ŚWIAT GARMANNA" (na zdjęciu), a po przedstawieniu spotkanie z aktorami.

PROMOCYJNE CENY BILETÓW DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH - OD WTORKU DO PIĄTKU W czasie ferii dla grup zorganizowanych (od 10 osób) na spektakle grane od wtorku do piątku - wprowadziliśmy bilety promocyjne w cenie: 20 zł.

WYSTAWA MARIONETKOWO od 29 stycznia 2013

Marionetka to lalka na sznurkach lub drucie, poruszana od góry. Jest to jeden z najstarszych rodzajów lalek teatralnych, mający bardzo długą i różnorodną tradycję.

W foyer na czas ferii zamieszkają marionetki z dawnych spektakli Teatru Baj, m.in. "Arlekina, sługi trzech panów", sztuki "O Jaśku Złotniku i pięknej Burmistrzance", "Złotego jajko", "Pór roku źrebaka". Na wystawie będzie można także zobaczyć wzorcowy model marionetki oraz konstrukcję scenki do marionetkowych przedstawień. Osobom, które czują w sobie żyłkę konstruktora lalek, podpowiemy, jak samemu można wykonać proste marionetki do domowego teatrzyku.

Przychodząc na spektakle widzowie będą mogli przyjrzeć się z bliska tym wyjątkowym lalkom i mamy nadzieję, że w naszym MARIONET- KOWIE będą się czuli wyjątkowo.

Dla widzów chętnych do poznania sekretów ożywiania marionetek mamy propozycję "Spotkania w Marionetkowie". Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca oraz obejrzenie spektaklu w tym samym dniu.

Spotkanie w Marionetkowie - zapisy dla grup zorganizowanych Biuro Organizacji Widowni tel. 22 619 80 77 wew. 115 - przy okazji rezerwacji biletów na spektakle

ilość miejsc ograniczona

spotkania odbywają się po spektaklach od wtorku do piątku.

Spotkanie w Marionetkowie - zapisy dla widzów indywidualnych KASA TEATRU tel. 22 818 08 21 - przy okazji rezerwacji biletów na spektakle.

Ilość miejsc ograniczona,spotkania odbywają się po spektaklach w sobotę i w niedzielę.

PROGRAM EDUKACYJNY "TEATR WIEM CO TO" - W CZASIE FERII ZA DARMO propozycja dla grup zorganizowanych (do 30 osób), które wcześniej uczestniczyły w spektaklu

Podczas ferii w Baju będą odbywać się spotkania edukacyjne dla grup zorganizowanych w ramach programu "teatr wiem co to". Wyjątkowo w czasie ferii będą prowadzone NIEODPŁATNIE, ale KONIECZNA JEST WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA. Spotkania dotyczą podstawowych zagadnień z dziedziny teatru. Realizowanych jest pięć tematów: "Teatr - co to za miejsce?", "Aktor kto to?", "Jak się to to rusza?", "Co się kryje za maską?", "Czy rzeczy żyją naprawdę?". Podczas poszczególnych zajęć dzieci zapoznają się z tajemnicami zakamarków sceny, z pracą i warsztatem aktora i sami próbują tej sztuki, poznają różne rodzaje lalek teatralnych i uczą się animacji, poznają rozmaite typy masek teatralnych, ich historię i zasady gry w masce oraz odkrywają teatr przedmiotu. Więcej informacji i rezerwacja spotkań w Biurze Organizacji Widowni Teatru Baj - tel. 22 619 80 77 wew. 115.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji