Artykuły

TVP Kultura. Dziś "Alicja prowadzi śledztwo"

Czy pamiętają Państwo czwartkowe Kobry - Teatr Sensacji, który przed laty gromadził przed telewizorami tłumy? Kanał TVP Kultura wznawia jeden z najlepszych spektakli tego cyklu przy okazji styczniowego mini przeglądu przedstawień w reżyserii Edwarda Dziewońskiego.

Już dziś o godz. 20.20 zobaczymy jeden z najciekawszych spektakli "Kobry" z udziałem m.in. Ireny Kwiatkowskiej, Wiesława Golasa, Igora Śmiałowskiego i samego Edwarda Dziewońskiego. A będzie to spektakl "Alicja prowadzi śledztwo", w którym tytułową bohaterkę zagra oczywiście niezapomniana Irena Kwiatkowska.

Kolejnym z prezentowanych przedstawień Edwarda Dziewońskiego będzie "Las" (15 bm, godz. 20.20), sztuka Aleksandra Ostrowskiego o intrygującej fabule, w której grają m.in. Zofia Jaroszewska - legenda scen krakowskich, Damian Damięcki, Jan Kobuszewski, Janusz Gajos i Grażyna Barszczewska.

W ramach mini przeglądu zobaczymy też "Firmę" Mariana Hemara (22 bm., godz. 20.20), która powstała ponoć w ciągu tygodnia na otwarcie teatru "Nowa Komedia", dla Modzelewskiej i Jaracza. Oryginał zaginął jednak w czasie wojny. Tekst w tłumaczeniu niemieckim odnaleziono w Wiedniu.

Na język polski przełożył go Aleksander Bardini. Edward Dziewoński wystawił "Firmę" w warszawskim Ateneum i zrealizował ją także w Teatrze Telewizji. W tej lekkiej i bezpretensjonalnej komedii w rolach głównych zobaczymy Ewę Wiśniewską oraz Leonarda Pietraszaka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji