Artykuły

Warsztaty aktorskie metodą Meisnera

Zapraszamy na warsztaty aktorskie metodą Meisnera.

Warsztaty aktorskie metodą Meisnera

17-21 STYCZNIA 2013

już tylko 2 wolne miejsca

max 8 osób

warsztaty art coaching

http://renomafaraway.wix.com/aktorstudiowam#!vip-wywar-aktualnosci/c9r7

ZAPRASZAMY NA UNIKALNE WARSZTATY :

PRACA NAD SCENAMI UWIEŃCZONA NAGRANIEM SCEN

WRAZ Z INDYWIDUALNYMI SESJAMI ART COACHINGU

Wyjątkowe, kompleksowe podejście do tematu analizy tekstu i pracy nad sceną. Nagranie scen z profesjonalnym operatorem i dźwiękowcem. Materiały do demo. Zajęcia otwierające emocjonalnie i wspomagające autentyczny performance

- technika Meisnera.

POTRZEBUJESZ MATERIAŁÓW DO DEMO?

CHCESZ ZAPLANOWAĆ ŚCIEŻKĘ KARIERY?

PROGRAM WARSZTATÓW

ANALIZA TEKSTU

Analiza odbywa się na bazie szablonu udoskonalonego przez czołowych światowych coachów techniki Meissnera: Toma Radcliffa (London, The Actors Temple) i Gabriellę Santinelli (LA, The Salon Collective). Praktyczne narzędzia pracy nad sceną, które możesz wykorzystywać w teatrze, filmie, na potrzeby castingów. Nauczymy Cię, jak 'ożenić' postać i jej potrzeby ze swoją osobą w nieobciążający psychikę sposób.

Aktorzy pracują na tekście nauczonym na biało (ważne!) i przy pomocy prowadzącej Sylwii Kaczmarek przechodzą proces wprowadzenia w życie narzędzi poznanych pierwszego dnia, a w szczególnści potrzeby postaci, celu aktora w scenie i 'as if'.

ZAJĘCIA DLA AKTORÓW Z TECHNIKI MEISNERA

Sanford Meisner (1905 - 1997) założył między innymi z Lee Strasbergiem legendarne The Group Theater. Meisner podobnie jak L. Strasberg i M. Czechow wywodząc się od techniki zwanej 'metodą' Stanisławskiego uformował własny system nazwany od jego nazwiska techniką Meisnera.

Technika Meisnera w zakresie jaki będzie zaprezentowany na warsztatach, uczy aktorów bycia w kontakcie ze sobą, bycia autentycznym, emocjonalnie otwartym I 'w momencie'.

Trening rozpoczyna się od podstawowego 'ćwiczenia powtórzeń' (repetition) mającego na celu emocjonalne otwarcie aktora, wykształcenie zdolności do swobodnego 'pójścia za impulsem', wrażliwości na partnera. Ta praca pozwoli aktorom wyzbyć się blokad emocjonalnych, tak by mogli być autentyczni i elastyczni w pracy zawodowej, zarówno w teatrze jak i filmie.

INDYWIDUALNE SESJE ART COACHING

ArtCoaching, czyli coaching dla twórców, skierowany jest do aktorów, reżyserów, scenarzystów, projektantów, tancerzy, fotografików i wszystkich tych, którzy zajmują się tworzeniem i kreacją. To efektywna metodą wspierania twórcy i jego potencjału na jego drodze zawodowej. Klient-artysta decyduje jakim ważnym dla siebie tematem z życia zawodowego chce się zająć na sesji, a coach za pomocą angażujących go pytań ustala jego cele i odkrywa możliwości realizacji tych planów.

Obszary do pracy to np. planowanie przyszłych działań twórczych, przygotowanie do i udział w castingach, stworzenie swojej obecności na rynku etc. Pomaga zaprojektować swoją ścieżkę zawodową.

Coaching jest procesem osadzonym w czasie. Zazwyczaj są to 4-8 sesji, które odbywają się w comiesięcznych odstępach. Sesja oferowana w ramach warsztatów ma na celu wprowadzenie w temat coachingu poprzez użycie i zastosowanie wybranych narzędzi coachingowych. Warsztaty prowadzi Judyta Turan.

Każdy indywidualnie ma szansę przekonać się o skuteczności tej metody.

FILMOWANIE SCEN

Trenerka i coach będą dbać o możliwie najlepszą jakość Waszej gry.

Zapewniamy

3 KAMERY prowadzone przez doświadczonych operatorów

PROFESJONALNE OŚWIETLENIE I NAGRANIE DŹWIĘKU

Możliwość zmontowania sceny za dodatkową opłatą.

***

Sylwia Kaczmarek

Sylwia dyplom aktorski zdobyła w Trinity Guildhall w Londynie w roku 2008. Naukę kontynuowała w specjalizacji Technika Meisnera w Actors Temple (full training 2009/2010), założonej przez Toma Radcliffa - jednego z trzech naznaczonych przez Meisnera kontynuatorów jego dzieła.

SYLWIA JEST JEDYNĄ OSOBĄ W POLSCE PO KOMPLETNYM TRENINGU W TECHNICE MEISNERA w the Actors Temple London, działającą za zgodą tej prestiżowej szkoły.

Sylwia ukończyła pracę nad swoim debiutanckim projektem Instalacją Filmową Homo Geminus (m. in. scenariusz, reżyseria), która jest wystawiana w Europie począwszy od lata 2012. Obecnie Sylwia pracuje jako scenarzysta nad dwoma filmami, z których jeden No Easy Way Out wyreżyserowała w Londynie w kwietniu br.

SYLWIA REŻYSEROWAŁA ZNANYCH AKTORÓW BRYTYJSKICH: ABIGAIL HOPKINS, JAMESA ALEXANDROU I DANA RICHARDSON.

Sylwia prowadzi również cykliczne zajęcia z techniki Meisnera w Warszawie i na zaproszenia w innych miastach.

www.facebook.com/SylwiaKaczmarekArt

Judyta Turan

W 2008 roku zdobyłam dyplom aktorski i od tego czasu biorę udział w polskich i zagranicznych projektach teatralnych i filmowych. Aktorsko kształciłam się w Warszawie (m.in.Warszawska Szkoła Filmowa), Berlinie (Reduta-Berlin Schauspielschule fur Theatre und Film) i Nowym Jorku (Lee Strasberg Institute).

Od 2010 roku jestem certyfikowanym coachem International Coaching Community. Prowadzę coaching z twórcami, a także szkolenia rozwojowe i profesjonalne (Komunkacja, Prezentacjai autoprezentacja, Art Coaching grupowy). W swojej pracy coacha i trenera, łączę cele rozwoju zawodowego i osobistego z uaktywnianiem wrodzonej, ale często zaniedbanej spontaniczności. Daję temu wyraz, angażując się w tworzenie różnorodnych projektów z pogranicza sztuki i coachingu. Propaguję ideę ArtCoachingu jako metody aktywnej pomocy na ścieżce do twórczego sukcesu. Więcej informacji:

http://www.facebook.com/pages/ArtCoach/168664093261748

judyturan.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji