Artykuły

Łódź. I nagroda dla "Historii występnej wyobraźni" na Festiwalu VizuArt w Rzeszowie

Od 23 do 25 listopada w Teatrze PINOKIO w Łodzi odbyły pokazy spektakli, koncerty i akcja uliczna w ramach obchodów Miesiąca Brunona Schulza.

Całość wydarzeń artystycznych zamknęła informacja o zdobyciu przez Andrzeja Dworakowskiego I nagrody na Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych VizuArt Festiwal Scenografów i Kostiumografów za scenografię do spektaklu "Bruno Schulz - historia występnej wyobraźni".

Teatr PINOKIO oficjalnie obchody ogólnopolskiego Miesiąca Brunona Schulza rozpoczął 20 listopada, pokazując "Historię występnej wyobraźni" w Rzeszowie na Festiwalu Scenografów i Kostiumografów VizuArt. Spektakl w reżyserii Konrada Dworakowskiego walczył w konkursie festiwalowym obok propozycji m.in. Jana Klaty czy Agaty Dudy-Gracz. Jury pod przewodnictwem Leszka Mądzika przyznało I nagrodę Andrzejowi Dworakowskiemu za scenografię do spektaklu Teatru PINOKIO w Łodzi, a w szczególności "za takie przekształcenie plastyki teatralnej i aktorstwa lalkowego, które stanowi o dramaturgii przedstawienia i w całości tworzy jego treści, a jednocześnie przybliża artystyczne wartości prozy i grafiki Brunona Schulza".

Drugi pokaz spektaklu inspirowanego prozą Schulza odbył się 21 listopada w Kielcach w ramach Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Natomiast w Łodzi w ramach Weekendu z Schulzem odbył się: spektakl Teatru PINOKIO w Łodzi "Bruno Schulz - Historia występnej wyobraźni" oraz dwa koncerty na Scenie Muzycznej "Drewniane Ucho": Bubliczki i Bruno Schulz. Punktem kulminacyjnym obchodów ogólnopolskiego Miesiąca Brunona Schulza w Łodzi był performance Teatru Alter z Drohobycza, podczas którego dokonała się translokacja kostki brukowej z Ulicy Krokodyli w Drohobyczu na ulicę Kopernika 16 w Łodzi. Docelowo kostka zostanie wmurowana na dziedzińcu Teatru PINOKIO w Łodzi, przed wejściem na Małą Scenę. W ten sposób oficjalnie zostanie otwarta Scena Wyobraźni im. Brunona Schulza w Teatrze PINOKIO w Łodzi, na której są prezentowane spektakle dla widzów dorosłych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji