Artykuły

Rzeszów. Nagrody RST VizuArt Festiwalu Scenografów i Kostiumografów.

Andrzej Dworakowski zdobywcą I miejsca na Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych VizuArt Festiwalu Scenografów i Kostiumografów.

Protokół obrad jury Rzeszowskich Spotkań Teatralnych VizuArt Festiwal Scenografów i Kostiumografów

W dniu 24 listopada 2012 roku obradowało jury Rzeszowskich Spotkań Teatralnych VizuArt Festiwal Scenografów i Kostiumografów, odbywających się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w dniach 17-25 listopada 2012 roku, w składzie:

Leszek Mądzik - przewodniczący jury

Zofia de Ines

Adam Sikora

Zbigniew Taranienko

Henryk Waniek

Po obejrzeniu sześciu spektakli konkursowych: "Wesele hrabiego Orgaza" Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie (reżyseria Jan Klata, scenografia Justyna Łagowska), "Galgenberg" Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie (reżyseria i scenografia Agata Duda-Gracz), "Bruno Schulz - historia występnej wyobraźni" Teatru Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (reżyseria Konrad Dworakowski, scenografia Andrzej Dworakowski), "Białe małżeństwo" Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach (reżyseria Weronika Szczawińska, scenografia Izabela Wądołowska), "Ja im jeszcze pokażę. Hommage Różewicz" Lothe Lachmann Videoteatr Poza (reżyseria i aranżacja videoprzestrzeni Piotr Lachmann), "Jajo węża" Teatru im. S. Jaracza w Łodzi (reżyseria Małgorzata Bogajewska, scenografia Justyna Łagowska) jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I nagrodę w wysokości 15 000 złotych ANDRZEJOWI DWORAKOWSKIEMU za scenografię do spektaklu "Bruno Schulz - historia występnej wyobraźni" [na zdjęciu], wystawionego przez Teatr Pinokio z Łodzi, a w szczególności za takie przekształcenie plastyki teatralnej i aktorstwa lalkowego, które stanowi o dramaturgii przedstawienia i w całości tworzy jego treści, a jednocześnie przybliża artystyczne wartości prozy i grafiki Brunona Schulza.

II nagrodę w wysokości 10 000 złotych JUSTYNIE ŁAGOWSKIEJ za kostiumy do spektaklu "Wesele hrabiego Orgaza" według powieści Romana Jaworskiego, wystawionego przez Narodowy Stary Teatr w Krakowie, z podkreśleniem ich zróżnicowania, bogatego opracowania i jakości artystycznych.

Oraz wyróżnienie w wysokości 5 000 złotych PIOTROWI LACHMANNOWI z zespołu Lothe Lachmann Videoteatr Poza za wysokiej jakości prace plastyczne nad spektaklem "Ja im jeszcze pokażę. Hommage Różewicz", opartym na dramacie Tadeusza Różewicza "Stara kobieta wysiaduje", fragmentach poematów i materiałach dokumentalnych - a także za wieloletnie i konsekwentne badanie możliwości artystycznego przekazu z wykorzystaniem wizualnych środków elektronicznych.

Rzeszów, 24 listopada 2012

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji