Artykuły

TVP Gdańsk. Koncert André Hübnera-Ochodlo

To wielka gratka dla wszystkich wielbicieli kultury polskich Żydów. W niedzielę w gdańskiej telewizji będzie można obejrzeć program "Mój sen: Shalom, Polsko!"

To bardzo trójmiejska produkcja: siłą napędową całego projektu jest, związany od lat z Trójmiastem, André Hübner-Ochodlo, a od strony telewizyjnej produkcją zajęło się Video Studio Gdańsk i fundacja ART2000.

"Mój sen: Shalom, Polsko!" to prawie godzinne widowisko muzyczne, w którym usłyszeć można napisane w jidysz standardy piosenki teatralnej z okresu międzywojennego, autorstwa wielkich mistrzów literatury kabaretowej tamtych czasów, m.in.: J. Kotliara, M. Gordona czy A. Sutskewera. Przekładu tych utworów na język polski dokonał Piotr Milati - na co dzień literaturoznawca z Uniwersytetu Gdańskiego, a wykonał je André Ochodlo z zespołem The East West Klezmer Company. Rejestracji materiału dokonano podczas Lata Teatralnego w sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę, 25 listopada o godz. 19 na antenie TVP Gdańsk, w styczniu zaś planowana jest emisja na antenie ogólnopolskiej stacji TVP Kultura.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji