Artykuły

Wałbrzych. Spektakle Teatru im. Szaniawskiego w prestiżowym konkursie

Dwa wałbrzyskie spektakle: "O dobru" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki oraz "Królowa śniegu" w reżyserii Michała Borczucha, zrealizowane przez teatr dramatyczny, zostały zakwalifikowane do pierwszego etapu 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Jury konkursu swoją decyzję podjęło po zapoznaniu się z tekstami autorstwa Pawła Demirskiego oraz Aśki Grochulskiej i Michała Borczucha.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

WI etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Joanna Targoń, Joanna Wichowska Kalina Zalewska, Andrzej Lis, Bartłomiej Miernik oraz Grzegorz Reske.

W ubiegłorocznej edycji w ścisłym finale konkursu znalazł się wałbrzyski spektakl "Świadectwa wzlotu (...) upadku Antka Kochanka", w reż. Sebastiana Majewskiego.

Wystawią w Krakowie

Spektakle "O dobru" oraz "Królowa śniegu" [na zdjęciu] zostaną również zaprezentowane w części konkursowej 5. Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia w Krakowie 10,11 i 12 grudnia. Do konkursu wybrane zostały najszerzej dyskutowane premiery 2012 roku, wybrane przez zespół krytyków-selekcjonerów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji