Artykuły

Olsztyn. Premiera "Tanga z popiołów" tuż, tuż

23 listopada premiera "Tanga z popiołów", spektaklu studentów Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie i studentów Instytutu Teatrologii Uniwersytetu w Lipsku.

"Tango z popiołów" to spektakl przygotowywany pod kierunkiem aktora i reżysera Cezarego Ilczyny. Wystąpią w nim studenci Studium Aktorskiego im. A. Sewruka oraz studenci teatrologii Uniwersytetu w Lipsku. Młodzi artyści będą pracowali nad tekstem wspomnień z lat 1933-43 olsztyńskiego lekarza Heinricha Wolffheima, członka gminy żydowskiej. Do 1943 r. był on "pełnomocnikiem policji państwowej w Olsztynie" i miał za zadanie utrzymywania kontaktu i informowanie władz niemieckich o sytuacji społeczności żydowskiej Olsztyna, coraz mniej licznej na skutek transportów.

Spektakl "Tango z popiołów" jest realizowany w ramach projektu: Geschichte Aufführen - Wystawiać Historię - Re-Enacting History. Polsko-niemiecki projekt teatralny o prześladowaniach Żydów w czasie wojny w Olsztynie i w Lipsku na podstawie relacji świadków.

Wstęp wolny.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie Teatru na tydzień przed pokazem. Po spektaklach spotkania z uczestnikami projektu.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Goethe-Institut w Warszawie, Rainer- Bickelmann-Stiftung i Ostpreußische Landesmuseum Lüneburg.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji