Artykuły

Gdańsk. "Dusza Kobusza" na Scenie Teatralnej Kontakt

Z okazji 55 rocznicy pracy artystycznej rodzimy teatr Jana Kobuszewskiego, Teatr Kwadrat zorganizował benefis pt. "Dusza Kobusza"! Spektakl odbędzie się 8 grudnia o godz. 16 i 19.30 na Scenie Teatralnej Kontakt, w Domu Technika NOT.

Artyści Kwadratu przypomną atmosferę lat młodości Kobuszewskiego, jego chmurnej dojrzałości. Będzie okazja do wysłuchania nowych wersji kultowych skeczów. Jak np. słynne "Wężykiem, wężykiem", tyle że rozgrywające się we współczesnych realiach. Specjalnie na potrzeby tego widowiska powołana została żeńska grupa Kobulinki, którą tworzą m.in. Marek Siudym, Andrzej Grabarczyk i Paweł Wawrzecki.

Bogate życie i twórczość Kobuszewskiego jest tematem kilku zabawnych dysertacji Ewy Wencel, Ewy Kasprzyk, Marka Siudyma, Pawła Wawrzeckiego i Grzegorza Wonsa. Błyskotliwe mowy nakreślają wielowymiarowy obraz jubilata. Zwracają uwagę na jego szczególny typ urody, niepowtarzalną budowę ciała, podkreślają niepospolite walory umysłu. Odnoszą się też do sfery uczuć, tak ważnych w jego życiu. Podczas wieczoru możemy prześledzić najzabawniejsze fragmenty filmów i programów rozrywkowych z udziałem artysty.

Największym atutem spektaklu jest oczywiście obecność samego pana Janka.

Znakomity aktor z wrodzonym sobie wdziękiem przypomni cały swój dorobek artystyczny, a wszyscy aktorzy Teatru Kwadrat najbardziej znane piosenki i skecze solenizanta. Majstersztykiem będą opowieści z dreszczykiem, które opowiada z udziałem Andrzeja Kopiczyńskiego.

Występują: Jan Kobuszewski, Ilona Chojnowska, Lucyna Malec,Magdalena Stużyńska, Ewa Wencel, Marzena Zając, Ewa Ziętek, Andrzej Andrzejewski, Andrzej Grabarczyk, Maciej Kujawski, Andrzej Szopa, Marcin Kwaśny, Andrzej Nejman, Marek Siudym, Paweł Wawrzecki, Grzegorz Wons

Gościnnie: Czesław Majewski, Janusz Tylman, Andrzej Kopiczyński, Szymon Kusarek, Jacek Łuczak, Paweł Podgórski

Spektakl odbędzie się 8 grudnia 2012 o godz. 16:00 i 19:30 na Scenie Teatralnej Kontakt, w Domu Technika NOT, Gdańsk, ul. Rajska 6

Bilety: 150 zł

Do nabycia: Kasa nr 3 w ERGO ARENIE, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. Tel. + 58 76 72 224 , e-mail: kasa@ergoarena.pl Agencji Kontakt (Pl. Dwóch Miast 1, Gdańsk, tel. 58 554 83 13 biuro@kontakt.gda.pl oraz w internecie: www.ebilet.pl www.eventim.pl www.ticketpro.pl www.biletyna.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji