Artykuły

Toruń. Danuta Szaflarska i Janusz Gajos u Horzycy

To będzie wyjątkowe wydarzenie. 18 listopada zobaczymy w Toruniu spektakl Teatru Narodowego, rzadko grającego poza swoją siedzibą. Wystąpią wielkie postaci polskiej sceny.

W czteroosobowej obsadzie spektaklu "Daily Soup" jest Danuta Szaflarska, 97-letnia dama polskiej sceny i ekranu, znana choćby z powojennych "Zakazanych piosenek" i "Skarbu", a ostatnio z niezapomnianej kreacji w filmie "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej. Za rolę w "Daily Soup" otrzymała nagrodę Feliksa Warszawskiego.

W widowisku gra też jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Janusz Gajos. Po roli Janka w serialu "Czterej pancerni" wydostał się z szufladki młodzieżowego idola. Na imponującej liście jego znakomitych ról są: Omnimor w "Igraszkach z diabłem" w reżyserii Tadeusza Lisa w Teatrze TV, śledczy w filmie "Przesłuchanie" Ryszarda Bugajskiego i brat Zdrówko w "Jasminum" Jana Kolskiego.

Obok Danuty Szaflarskiej i Janusza Gajosa wystąpią Halina Skoczyńska i Anna Grycewicz.

Spektakl według tekstu Amanity Muskarii (to łacińska nazwa muchomora czerwonego i wspólny pseudonim artystyczny aktorki i dramatopisarki Gabrieli Muskały oraz jej siostry Moniki) jest gorzkim portretem rodziny, w której nie brakuje toksycznych zależności. Zostanie pokazany z okazji 20-lecia Impresariatu Artystycznego AS/Toruń Janusza Lipińskiego.

Niedziela, 18 listopada, godz. 19, Teatr im. Wilama Horzycy.

Bilety po 70 i 170 zł można kupić w kasie i Biurze Obsługi Widzów

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji