Artykuły

Sosnowiec. Carroll wg Melskiego w Zagłębiu

4 listopada na scenie Teatru Zagłębia w Sosnowcu odbędzie się premiera "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla w reżyserii i adaptacji Stanisława Melskiego.

W swym przedstawieniu Stanisław Melski sięga po "Alicję w Krainie Czarów" i "Alicję po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrolla. Kraina czarów, w której zagubiła się Alicja to świat z sennych marów, niespokojny, dziwny, odpychający, czasem piękny, niekiedy zabawny. Moglibyśmy tę historię potraktować jako opowieść o niespotykanych przygodach małej dziewczynki o zbyt wybujałej wyobraźni. Ale przecież każdy z nas, albo wielu pośród nas, zadaje sobie często pytanie "kim naprawdę jestem?", "czy to ja śnię ten dziwny świat, czy ktoś wyśnił sobie mnie?" Alicja może być zaproszeniem do ciekawych przemyśleń o dojrzałości, dojrzewaniu, spełnieniu, zmianach, które pora wprowadzić. Może być bardzo ciekawą propozycją dla starszych dzieci oraz ich rodziców, przyczynkiem do ciekawych rozmów po powrocie z teatru.

Autorką kostiumów i scenografii jest Zofia de Ines, choreografię przygotował Arkadiusz Buszko, muzykę skomponował Piotr Matuszewski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji