Artykuły

Poznań. Szczepkowska i Konarowska charytatywnie w Polskim

Na zakup samochodu dla Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka przeznaczony jest dochód ze spektaklu "ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny" jaki w poniedziałek zobaczyliśmy w Teatrze Polskim w Poznaniu w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej i jej córki Hanny Konarowskiej.

ADHD czyli Zespół Nadpobudliwości Ruchowej z Deficytem Uwagi występuje nie tylko u dzieci, ale także - z czego rzadko zdajemy sobie sprawę - u dorosłych. Mówi o tym w wyreżyserowanym przez siebie spektaklu "ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny" Joanna Szczepkowska. Gra w nim ze swą córką Hanną Konarowską.

Gdy rozłożymy na podłodze puzzle i nie potrafimy pozbierać ich przez pięć dni, gdy nie mamy orientacji w terenie i będąc gdzieś dziesięć razy za jedenastym razem będziemy błądzić, gdy gubimy torebki i parasole wszystko to świadczyć może o tym, że cierpimy na ADHD.

Spektakl zobaczyliśmy poniedziałkowego wieczoru w poznańskim Teatrze Polskim. Stało się to dzięki Lions Clubowi Poznań Patria, który dochód ze spektaklu przeznaczył na zakup samochodu dla dzieci specjalnej troski, podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.

Zakup nowego samochodu, który dowoziłby ich na warsztaty terapii zajęciowej to ich największe marzenie. Samochód używany do tej pory jest już zużyty, a większość ze wspomnianych dzieci ma kłopoty z poruszeniem się.

- Spektakl powstał dlatego, że to temat, o którym mało się mówi, a ADHD występuje nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych - powiedziała Joanna Szczepkowska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji