Artykuły

Gdynia. Recital "Okruchy spojrzeń" w Muzycznym

12 listopada o godz. 19.05 na Scenie Novej Teatru Muzycznego odbędzie się recital Katarzyny Kurdej "Okruchy spojrzeń", podczas którego aktorka zaśpiewa wiersze Teresy Ferens do muzyki Piotra Mani.

Koncert przeniesie widzów w literacko-muzyczny świat kobiet. Wrażliwość poezji Teresy Ferenc w interpretacji wokalnej Katarzyny Kurdej to ekscytująca mieszanka emocji i subtelności. Recital "Okruchy spojrzeń" to opowieść o miłości, macierzyństwie, czasem i o cierpieniu, nadziei i akceptacji upływającego czasu. Muzyka Piotra Mani niekiedy delikatna, innym razem zadziorna i niepokojąca dopełni tę niezwykłą opowieść i poprowadzi publiczność przez kobiece życie.

Teresa Ferenc - wybitna polska poetka, dama polskiej literatury, która od 1975 roku mieszka w Sopocie, nagradzana wieloma nagrodami literackimi, jej utwory ukazywały się w wielu publikacjach w kraju i za granicą. Przedstawia nurt poezji kobiecej, uwrażliwionej, lirycznej. Jej świat poetycki zdeterminowany jest przez dwa żywioły: tajemnicę cierpienia i tajemnicę pogody. Pamięć tragedii dzieciństwa i kontemplacja trwającego w zachwyconym spojrzeniu poetki życia składają się na jedyną w swoim rodzaju wizję rzeczywistości. To poetka związana z życiem węzłem krwi i węzłem miłosnej tajemnicy.

W koncercie zagrają:

Katarzyna Kurdej - wokal

Piotr Mania - fortepian

Adam Żuchowski - kontrabas

Jacek Stromski- perkusja, instrumenty perkusyjne

Krzysztof Wojciechowski - instrumenty klawiszowe, perkusyjne, duduk

Dorota Białkowska, Karolina Merda, Karolina Trębacz - chórek

REZERWACJA BILETÓW: 58 6616000, więcej na stronie: www.muzyczny.org

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji