Artykuły

Wrocław. Pantomima w rozjazdach

W tym tygodniu Wrocławski Teatr Pantomimy można będzie zobaczyć w Toruniu na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" oraz w Kielcach w ramach Dni Otwartych Muzeum Narodowego w Kielcach.

16 października na festiwalu "Spotkania" organizowanym przez Teatr Baj Pomorski wrocławscy mimowie zaprezentują "Mikrokosmos" w reż. Konrada Dworakowskiego. Przedstawienie na podstawie Calineczki Andersena jest niepokorną i odważną interpretacją tej baśni. Tytułowa bohaterka jest odważna, pewna siebie i zadziorna. Łamie stereotyp zlęknionego i bezbronnego dziecka.

Oryginalne kostiumy Marii Balcerek, muzyka Piotra Klimka, światła Bartka Dębowskiego oraz zaskakujące wykorzystanie rekwizytów, tworzą niezwykle plastyczną wizję światła w skali mikro.

W Kieleckim Centrum Kultury 18 października zaprezentowany zostanie "Osąd" (na zdjęciu) w reż. Jerzego Kaliny/Pawła Passiniego/Leszka Mądzika. Trzej artyści różnego pokolenia w charakterystyczny dla siebie sposób zmierzyli się i zinterpretowali temat sądu ostatecznego. Wykorzystując różne środki od multimediów po ruch i ciało aktora, na których opiera się pantomima powstał tryptyk, którego pomysłodawcą był dyrektor naczelny Wrocławskiego Teatru Pantomimy Zbigniew Szymczyk.

Wrocławska pantomima zaprezentuje swoje przedstawienie w ramach Dni Otwartych Muzeum Narodowego w Kielcach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji