Artykuły

Łódź. Nowi dyrektorzy Łodzi Czterech Kultur

Wojtek Zrałek-Kossakowski (Krytyka Polityczna) został zastępcą dyrektora artystycznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Dyrektorem artystycznym został reżyser teatralny i wykładowca łódzkiej PWSFTViT Zbigniew Brzoza.

Duet Brzoza i Zrałek-Kossakowski, znany m.in. z przygotowania w gdańskim Teatrze Wybrzeże nagradzanego spektaklu "Sprawa operacyjnego rozpoznania" opartego na "Płomieniach" Stanisława Brzozowskiego, ma kierować Festiwalem przez 3 lata.

Program planowanej na okres 10-19 maja 2013 roku edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur budowany jest wokół dwóch podstawowych idei: tożsamości i obywatelskości. Tożsamość, to oczywiście wielokulturowe dziedzictwo Łodzi, ale także jej skomplikowana historia, w tym robotnicza i przemysłowa. Historia niesamowitego rozwoju miasta, ale też jego upadku, to historia wykluczenia i historia buntu. To również tragiczna historia Żydów. I wreszcie historia najnowsza: historia miasta tożsamości poszukującego.

Tożsamości miasta nie da zbudować się bez zaangażowania jego mieszkańców, bez poczucia obywatelskości. Chcemy zaangażować w Festiwal obywateli Łodzi: przez włączanie łodzian do poszczególnych projektów, przez stworzenie w ramach Festiwalu przestrzeni, w której obywatele Łodzi będą mogli się wypowiedzieć.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w otwartej przestrzeni miejskiej, na wszystkie wstęp będzie wolny. Organizatorem Festiwalu zostało Muzeum Miasta Łodzi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji