Artykuły

Zabrze. W Teatrze Nowym premiera spektaklu o ...Zabrzu

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na prapremierę sztuki Lecha Mackiewicza pod intrygującym tytułem "Miłobójcy czyli koniec świata w Zabrzu".

To historia nieszczęśliwej miłości Klementyny (mieszkanki Zabrza) do mężczyzny, zwanego Obcym. Uczucie, które okazuje się mieć tragiczny wpływ na życie ludzi z otoczenia bohaterów, rozgrywa się w bardzo konkretnym czasie - między 14 września a 21 października 2O11r., ale jednocześnie jest przypowieścią bardziej uniwersalnej natury. Złożone z wielu scen-obrazów okazuje się swoistą wędrówką po Zabrzu, jego historii i charakterystycznych miejscach.

Lech Mackiewicz, autor i reżyser dramatu, zdradzając kulisy powstania tekstu, pisze: "Materiały zbierałem włócząc się po mieście, obserwująci słuchając ludzi w pobliskich barach, na dworcach, czytając internetowe fora, odwiedzając miejsca dla zabrzan ważne. Zapisywałem to co usłyszałem, jednocześnie dokonując zapożyczeń języka "ludzi stąd". Wydaje mi się, że powstała historia bardzo prawdziwa, ludzka i przejmująca".

SPEKTAKL

Zabrze, Teatr Nowy, plac Teatralny 1, www.teatrzabrze.pl

Sobota, 6 października, godz, 18.00 bilety 25 i 35 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji