Artykuły

Gdynia. Olsten wystawia Pakułę w Miejskim

13 października w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się prapremiera sztuki Mateusza Pakuły "Miki mister DJ" w reżyserii Agnieszki Olsten.

Mateusz Pakuła (rocznik 1983) to jeden z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia. Jego sztuki (Biały dmuchawiec i Miki mister DJ) dwukrotnie znalazły się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Tę ostatnią realizuje na naszej scenie Agnieszka Olsten, która w tytułowej roli obsadziła muzyka z zespołu D4D, znanego publiczności jako m.bunio.s.

Miki mister DJ dotyka tematu, o którym długo się milczało. Pakuła budując portret pokolenia zagubionego w ponowoczesnej rzeczywistości zwraca uwagę na jego wyalienowanie, nieumiejętność skomunikowania się ani z własnymi rodzicami, ani, co gorsze, ze sobą nawzajem. Dobrobyt, gadżety, technologia, markowe ciuchy lub ich niezłe podróbki, to wszystko już mamy. Ale - nic za darmo. Bo oto przygniata nas fala wzajemnej obojętności, brak bliskich relacji, empatii, samoakceptacji. W tym zimnym, sformatowanym świecie pokolenie Pakuły, nie przebierając w środkach, chce za wszelką cenę zaistnieć, kreując na swój temat rzeczywistość, często bardzo daleką od prawdy. W obecnych czasach, priorytetem jest popularność, ten żałosny substytut miłości.

Do czego posunie się tytułowy Miki, by ją sobie zapewnić?

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW OD 13 ROKU ŻYCIA

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji