Artykuły

Wrocław. Spektakle dla Henryka Tomaszewskiego

Już jutro rozpoczyna się tydzień ze spektaklami Wrocławskiego Teatru Pantomimy, które miały premierę w poprzednim sezonie teatralnym. Wszystkie przedstawienia dedykowane są pamięci Henryka Tomaszewskiego.

Tydzień z przedstawieniami Wrocławskiego Teatru Pantomimy we Wrocławiu

Od wtorku do czwartku /25-27 września/ na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego zobaczyć można będzie "Mikrokosmos". Przedstawienie w reżyserii Konrada Dworakowskiego to niepokorna i odważna interpretacja baśni H. Ch. Andersena Calineczka. Tytułowa bohaterka nie jest jednak bezbronna, czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości.

W weekendowe wieczory /27-28 września/ Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na przedstawienia "Poławiacze papieru" i "Dom Bernardy Alba" (na zdjęciu) w reż. Zbigniewa Szymczyka. Przedstawienia opowiadające o zniewoleniu pokazują różne jego oblicza.

Bohater "Poławiaczy papieru" - K. jest typowym everymanem, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego urzędniczego sterującymi jego działaniami. Sztuka Lorki odczytana została jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowana tego, co jest normalne, moralne i naturalne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji