Artykuły

Polskie Radio. Wręczono nagrody Don Kichot i Arete

Program 1 i Teatr Polskiego Radia już po raz trzeci wręczyły wyróżnienia dla debiutujących na antenie radiowej Jedynki aktorów i reżyserów. Nagrodę Don Kichot za debiut reżyserski otrzymała Agnieszka Lipiec-Wróblewska, zaś laureatką Arete za debiut aktorski została Anna Czartoryska.

Agnieszka Lipiec-Wróblewska została nagrodzona za reżyserię spektaklu "Obłomow" wg powieści Iwana Gonczorowa. Laureatka jest reżyserem teatralnym i telewizyjnym oraz scenarzystką. Na stałe związana jest z Teatrem TV. Realizacja "Obłomowa" była jej debiutem w Teatrze Polskiego Radia. Anna Czartoryska została wyróżniona za debiut aktorski w słuchowisku muzycznym pt. "Morfina". Laureatka wcieliła się w rolę Jeleny Bułhakowej, żony Michaiła Bułhakowa, autora "Mistrza i Małgorzaty". Aktorka od 2009 roku związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gościnnie występuje również na Nowej Scenie w Teatrze Muzycznym Roma. Retransmisji z uroczystości będzie można słuchać 23 września o godz. 21.05, na antenie radiowej Jedynki.

Wyróżnienia dla debiutujących na antenie radiowej Jedynki aktorów i reżyserów przyznawane są od 2010 roku przez Program 1 i Teatr Polskiego Radia. Nagroda dla debiutującego reżysera nosi nazwę Don Kichot i jest to rzeźba wykonana w Artesanias Urregui S.L. w Madrycie. Arete - nagroda dla debiutującego aktora, to "Maska Kobiety" wykonana przez rzeźbiarza Luisa Miguela Guia w tej samej pracowni. Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się reżyserzy: Janusz Głowacki i Ingmar Villqist oraz aktorki: Olena Leonenko i Natalia Sikora.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji