Artykuły

Poznań. Casting do filmu Łukasza Barczyka

Chcesz pojawić się jako statysta w filmie o Powstaniu Wielkopolskim w reżyserii Łukasza Barczyka? Przyjdź do oddziału Studia ABM przy ul. Fredry 4/5 w Poznaniu, gdzie od dziś do końca września odbywać się będą castingi.

- Szukamy osób z wąsami, bakami, dłuższymi włosami, a u pań preferujemy niewydepilowane brwi. Najbardziej interesują nas jednak konkretne rysy twarzy i tu poszukujemy zwłaszcza osób zarówno o wyglądzie słowiańskim, jak i nordyckim do ról Niemców - mówi Wojciech Bubnowicz z Studia ABM.

Studio będzie poszukiwać także przedmiotów i pamiątek, związanych z okresem Powstania Wielkopolskiego na wypożyczenie bądź odkupienie od ich właścicieli.

- Na przykład papierośnice, ordery, świeczniki... - wylicza Bubnowicz. Zbiórka rozpocznie się jednak dopiero za kilka dni.

Organizatorzy castingu zapewniają, że praca na planie zdjęciowym będzie płatna. Co więcej, zapłata ma być wyższa od przeciętnej.

- Normalnie za jeden dzień statystowania na planie otrzymuje się 50 złotych, u nas ta kwota będzie trochę wyższa. Oczywiście, osoby, które będą odgrywać w filmie większe role epizodyczne - na przykład wygłaszać pojedyncze kwestie - dostaną za swoją pracę więcej - dodaje Wojciech Bubnowicz.

O tym, że reżyserem filmu o Powstaniu Wielkopolskim będzie Łukasz Barczyk dowiedzieliśmy się w październiku ub.r. Jego "Hiszpanka" będzie melanżem filmu historycznego z czarnym kryminałem. Nazwiska pierwszych aktorów poznamy na konferencji prasowej, która odbędzie się pod koniec września.

- Cieszę się z tego, że nakręcę film o powstaniu, które jako jedyne nie zakończyło się honorową klęską - mówi Barczyk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji