Artykuły

Kraków. Groteska na Rynku

Krzysztof Falkowski, aktor i animator lalek teatru Groteska, postanowił odsłonić trochę tajemnicy swego warsztatu pracy.

Krzysztof Falkowski, aktor i animator lalek teatru Groteska, postanowił odsłonić trochę tajemnicy swego warsztatu pracy.

Od dzisiaj do końca lipca, w godz. 15-21, będzie na krakowskim Rynku Głównym, od strony kościoła św. Wojciecha, z dwiema marionetkami (lalkami, którym sznurkami porusza się wszystko, także usta) przybliżał teatr lalek, jako formę artystyczną nie tylko dla dzieci.

Dodajmy, że głowy obu lalek, autorstwa Magdaleny Siejko, to dwaj znani z estrady panowie, których nazwiska pozostawiamy do odgadnięcia widzom. Podpowiemy tylko, że są to ludzie kabaretu, bo też zadanie, jakie postawił sobie Krzysztof Falkowski, to przede wszystkim rozbawić publiczność.

Aktor "ożywiając" marionetkę przedstawi scenki z życia codziennego, a prezentował je będzie na niewielkiej scenie przypominającej pokój mieszkalny. Warto przystanąć koło tej sceny, by pośmiać się trochę i z samych siebie.

Dodajmy, że w Grotesce Krzysztof Falkowski występuje m.in. w "Ferdynandzie Wspaniałym", a także, tylko animując lalki, w "Trzech świnkach".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji