Artykuły

Montreal. "Zdjęcie" Adamka z Andrzejem Chyrą nagrodzone

Film fabularny "Zdjęcie" w reżyserii Macieja Adamka zdobył nagrodę Srebrnego Zenita na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu. W obsadzie "Zdjęcia" są m.in. Andrzej Chyra, Karolina Gorczyca i Antoni Pawlicki.

Film Adamka startował w Montrealu w konkursie debiutów (First Films World Competition). Opowiada historię 17-letniego Adama, który po znalezieniu w domu starej fotografii swojej matki z obcym mężczyzną, stara się dowiedzieć, kto naprawdę jest jego ojcem. "Zdjęcie" to także opowieść o pierwszej miłości, zdradzie i zetknięciu ze śmiercią.

Fabularny debiut Macieja Adamka jest polsko-niemiecko-węgierską koprodukcją. Reżyser zrealizował ten film według własnego scenariusza. Autorem zdjęć jest Tomasz Michałowski.

W filmie wystąpili m.in.: Maciej Łagodziński, Karolina Gorczyca, Andrzej Chyra, Stanisława Celińska, Antoni Pawlicki, Marek Litewka, Beata Kawka, Aleksandra Konieczna i Władysław Kowalski.

Festiwalu w Montrealu, zaliczany do najważniejszych na świecie imprez poświęconych kinematografii, trwał od 23 sierpnia do 3 września. Zaprezentowano prawie pół tysiąca filmów z 80 krajów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji