Artykuły

Gdańsk. Akty tancerzy w Stoczni Gdańskiej

Michał Andrysiak, trójmiejski fotograf, na wystawie w Stoczni Gdańskiej pokazuje akty znanych tancerzy. Fotografuje ich w niezwykły sposób: patrząc na zdjęcia mamy wrażenie oglądania zdeformowanych ludzkich ciał.

Wystawę "Ciała" oglądać można w galerii Na Korytarzu, która znajduje się w budynku dawnej dyrekcji Stoczni Gdańskiej. W tym samym miejscu swoje pracownie mają trójmiejscy artyści, a galeria to po prostu korytarz między pomieszczeniami zajmowanymi przez twórców. Michał Andrysiak pokazuje w tym miejscu kilkanaście fotografii. Jeden z cykli zdjęć przedstawia akty znanych trójmiejskich tancerzy: Katarzyny Chmielewskiej, Leszka Bzdyla, Krzysztofa Leona Dziamaszkiewicza, Anny Steller, Karola Tymińskiego i Uli Zerek. Fotograf zwraca uwagę na konkretne części ciała, pokazuje tancerzy w taki sposób, że widz ma wrażenie oglądania zagadkowych, androgynicznych, zdeformowanych form ludzkich. Drugi cykl zdjęć to portrety modeli, których twarze zostały zdeformowane przez przytwierdzenie do nich ceramicznych obiektów. Wystawę zamyka instalacja multimedialna, składająca się z kadrów przedstawiających części ciała austriackiej tancerkii Julii Mach, które "wędrują" po wypukłych kartonowych modułach przytwierdzonych do ściany.

Michał Andrysiak (rocznik 1986) jest fotografem, twórcą instalacji multimedialnych oraz opraw wizualnych do przedstawień teatralnych. Od dwóch lat związany jest z artystami pracującymi na terenie Stoczni Gdańskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji