Artykuły

Warszawa. Poranki kinowo-teatralne w kinie Praha

W każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 10.30, warszawskie Kino Praha zaprasza dzieci wraz z rodzicami na teatrzyk, zabawy oraz projekcje najbardziej znanych i lubianych bajek polskich i zagranicznych.

W ramach Praskiego Klub Rodzica Kino Praha będzie gościć Teatrzyk Raz-dwa-trzy, Teatrzyk Kieszonkowy oraz Teatr Małe Mi.

Teatrzyk Raz-dwa-trzy, prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych.

Teatrzyk Małe Mi to autorski teatr lalek, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów. W spektaklach prezentowane są różne formy teatru lalek i piękna, bogata scenografia. Wykorzystuje on sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną na żywo.

PROGRAM

5 sierpnia - O gęsim jaju (Teatrzyk Raz-Dwa-Trzy)

Teatrzyk Raz-Dwa-Trzy zaprasza dzieci na teatralno-muzyczną opowieść. Razem z gęsim jajem wyruszymy na wyprawę. Tur, tur, tur, toczy się jajo po drodze, toczy, to tu, to tam wytrzeszcza oczy. Kogo spotka jajo na swojej drodze i dokąd zawędruje?

Projekcje bajek.

12 sierpnia - FiNTiKLUSZKi (Teatr Małe Mi)

Jakie trudne słowo! A w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu to po prostu DROBIAZGI. Zabawne, wzruszające bajki, ludowe gadki i przyśpiewki, zebrane w Muzycznym Kramie z Opowieściami, wskrzeszają świat Wielkoludów i Domowych Skrzatów.

Historie wydobyte z kufra pamięci przekazywane są przy pomocy różnorodnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni.

Projekcje bajek.

19 sierpnia - Opowieści sznurkowe (Teatrzyk Raz-Dwa-Trzy)

Sznurkowe przeplatanki i figury przeniosą nas do krainy baśni

i bajek. Usłyszymy i zobaczymy opowieść z różnych zakątków świata. Spotkamy natrętnego komara i mądrego węża. Wybierzemy się na pole kabaczków i uratujemy księżniczkę.

Projekcje bajek.

26 sierpnia - Opowieści wyścigowe (Teatrzyk Kieszonkowy)

Dwie niezwykłe historie, jedna z Afryki a druga z Polski, jedna o zwierzętach a druga o rybach. Czy słoń może prześcignąć geparda? Kto wygra zawody w morskich głębinach? Wszystkie dzieci, które lubią się ścigać zapraszamy na spotkanie z opowieścią i muzyką oraz zabawy teatralne!

Projekcje bajek.

2 września - Kogucik Szałapucik i Kurka z Podwórka (Teatrzyk Raz-Dwa-Trzy)

Teatrzyk Raz-Dwa-Trzy zaprasza na kolejne spotkanie teatralne. Na wiejskim podwórku przechadza się Kurka z kurczętami i Kogucik Szałapucik. Kurka, co znajdzie, to podzieli się z Kogutkiem. Kogucik za to jest bardzo łakomy. Łakomstwo jednak nie popłaca. Łakomczuszka w końcu spotka kara.

Scenariusze spektakli i zabaw oraz projekcje filmów zostały dostosowane do umiejętności fizycznych i intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Koszt biletu wynosi 15 zł.

Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji