Artykuły

Japonia. Polscy artyści wystąpią na Okinawie

Teatr Atofri z Poznania oraz Wojciech Morawski - muzyk i kompozytor znany m.in. z kompozycji do przedstawienia "Śpij" warszawskiego Teatru Baj, 4 i 5 sierpnia zaprezentują swoje przedstawienia na festiwalu Kijimuna Festa na Okinawie.

Występy na Okinawie są częścią trzytygodniowego pobytu artystów w Japonii. Grupa Atofri zagra w tym kraju łącznie trzynaście przedstawień, przed Okinawą wystąpiła już na Fukuoce i w Tokio, a obecnie gra na Shizuoce. Wojciech Morawski wspólnie z japońską choreografką Yuka Seike pracuje w studiu ST Spot w Yokohamie nad przedstawieniem dla dorosłych, zatytułowanym "Gift", którego premiera odbędzie się w najbliższy weekend (28 sierpnia o godz. 19.00).

Grupa Atofri - należąca do polskiej czołówki teatrów dla dzieci, pokazująca swoje przedstawienia kierowane do widzów najnajmłodszych na licznych festiwalach krajowych i zagranicznych, na Okinawie wystąpi z przedstawieniem "Pan Satie". Spektakl był wielokrotnie nagradzany - otrzymał między innym Grand Prix Festiwalu Korczak i pokazywany był z sukcesem na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Wojciech Morawski w ramach Kijimuna Festa Fringe zaprezentuje widowisko multimedialne pt. "Bloom".

Kijimuna Festa to jeden z największych i najważniejszych festiwali sztuk performatywnych kierowanych do młodych odbiorców odbywający się w Japonii, znany z wysokiej jakości artystycznej. Rokrocznie prezentowanych jest na nim kilkadziesiąt przedstawień z całego świata. W tym roku po raz pierwszy połączony został ze Światowym Spotkaniem ASSITEJ - organizacji zrzeszającej teatry dla dzieci i młodzieży. Spotkanie ASSITEJ na Okinawie będzie jednym z dwóch poprzedzających Światowy Kongres ASSITEJ, który odbędzie się w 2014 roku w Warszawie i organizowany będzie wspólnie prze Polski Ośrodek ASSITEJ, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego oraz Centrum Sztuki Dziecka.

Wyjazd artystów do Japonii wsparty został przez Instytut Adama Mickiewicza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji