Artykuły

Tarnów. Matylda Baczyńska "Nadzieją Roku"

Nagroda "Nadzieja Roku" przyznawana od trzech lat, za oryginalność, wartość, poziom oraz inne walory uznawane za ważne dla oceny osiągnięć twórczych miedzy innymi w dziedzinie teatru. W tym roku trafiła do Matyldy Baczyńskiej, aktorki Teatru im. Solskiego.

Laureatka odebrała ją z rąk władz Miasta, podczas uroczystej inauguracji Święta Miasta Tarnowa w Teatrze im. L. Solskiego. Matylda Baczyńska zapytana o plany i marzenia na przyszłość, skromnie odpowiada Bardzo bym chciała zaistnieć na dużym ekranie, zagrać na przykład u boku Piotra Fronczewskiego lub Nicolasa Cage'a. Przyznam to duże zaskoczenie, zwłaszcza że nie jestem rodowitą tarnowianką, ale cieszę się, że jestem doceniana w naszym mieście.

Przypomnijmy Matylda Baczyńska, absolwentka PWST w Krakowie. Do zespołu Tarnowskiego Teatru dołączyła w 2011 roku debiutując w spektaklu "Tajemniczy ogród" w reż. T. Obary i w bardzo krótkim czasie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Teatru im. L. Solskiego. Można ją także zobaczyć w spektaklach: "Czego nie widać , "Powrót krasnoludków", "Makbet", "Trzy siostry", "Blackbird". Obdarzona talentem wokalnym (spektakl "Solski o miłości. Aktorzy śpiewają"). Prowadziła warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w ramach "Talii Bez Barier". W swoim dorobku artystycznym posiada wiele ról teatralnych, filmowych (m.in. "Korowód", "Święty interes") oraz serialowych ("Plebania", "Ludzie Chudego", "Rezydencja", "Julia").

Na zdjęciu Matylda Baczyńska jako Una w spektaklu "Blackbird".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji