Artykuły

Łódź. "Spiski" Kuczoka na otwarcie nowej sceny

w Teatrze Powszechnym trwają próby sztuki, która otworzy małą scenę. "Spiski" Wojciecha Kuczoka to opowieść o dojrzewaniu tym emocjonalnym, erotycznym, ale i społecznym. Premiera w październiku.

Bohater "Spisków", podczas cyklicznych wizyt na Podhalu przeistacza się z nadwrażliwego chłopca w nabierającego samoświadomości mężczyznę. Przeżywa kolejne stopnie inicjacji poznając coraz lepiej siebie i Tatry. Wszystko utrzymane w groteskowo-onirycznej konwencji z najlepszymi elementami pisarstwa Kuczoka: przenikliwym obrazem rodziny, wyobraźnią, językowym słuchem, a przede wszystkim humorem.

"Spiski. Przygody tatrzańskie" to ostatnia powieść Wojciecha Kuczoka, jednego z najciekawszych dziś pisarzy polskich, autora m.in. powieści "Gnój" i "Senność". Za tę pierwszą otrzymał m.in. nagrodę Nike i Paszport Polityki, a książkę przełożono na piętnaście języków i stała się podstawą dla napisanego przez Kuczoka scenariusza głośnego filmu Magdaleny Piekorz Pręgi.

Adaptację sceniczną "Spisków" przygotowuje dla Teatru Powszechnego sam autor, spektakl wyreżyseruje - znany już łódzkiej publiczności z realizacji 39 stopni i Weekendu na wsi - duet: Jarosław Staniek i Jerzy Jan Połoński. Scenografię przygotuje Maciej Chojnacki, a oprawę muzyczną Joanna Piwowar i zespół Trzy Dni Później - laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki i konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". W spektaklu wystąpią: Aleksandra Listwan, Karolina Łukaszewicz, Magda Zając, Beata Ziejka, Jakub Firewicz, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik i Artur Zawadzki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji