Artykuły

Poznań. Werdykt konkursu Off: Premiery/ Prezentacje

Teatr Krzyk, Rafał Urbacki i Witold Mrozek, Kuba Kapral i Dominik Złotkowski oraz AnonyMMous.org, to laureaci konkursu Teatru Ósmego Dnia na scenariusz lub koncepcje spektakli, stworzone w odniesieniu do tematu: "Oburzeni - co i dlaczego mnie dziś w świecie dotyka, bulwersuje, upokarza?".

Zespół Teatru Ósmego Dnia w składzie: Ewa Wójciak, Adam Borowski, Jacek Chmaj, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki po przeczytaniu 26 prac nadesłanych na konkurs Off: Premiery/ Prezentacje pragnie podziękować wszystkim autorom i podkreślić ogromną różnorodność otrzymanych propozycji.

Złożyły się na nie zarówno ciekawe teksty dramatyczne dotykające ważnych i kontrowersyjnych momentów historycznych, mądre propozycje społecznego teatru adresowanego do dzieci, wiele przedstawień solowych podejmujących istotne problemy współczesnej rzeczywistości politycznej, ze szczególnym naciskiem na temat wykluczenia kobiet, a także ciekawe propozycje teatrów tańca i ruchu, odważnie zmagające się ze sprawami otaczającego świata.

Regulamin konkursu zobowiązywał nas do dokonania wyboru zaledwie czterech propozycji, które otrzymają grant na produkcję spektakli, które następnie zostaną pokazane w Teatrze Ósmego Dnia na przełomie listopada i grudnia 2012 roku.

Nagrodzone projekty to:

"Osad", Teatr Krzyk, Maszewo

"Fake", Rafał Urbacki / Witold Mrozek, Warszawa

"Bóg zapłać", Kuba Kapral / Dominik Złotkowski, Poznań

"WTF", AnonyMMous.org, Poznań

Zespół Teatru Ósmego Dnia postanowił również przyznać wyróżnienie młodemu teatrowi The penguin's theatre z Krakowa w formie pomocy w zrealizowaniu przedstawienia pt. "Sala samobójów" i umożliwienia prezentacji w Poznaniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji