Artykuły

Słupsk. Monodramiści w Nowym i Tęczy

Słupsk od lat uważany jest za stolicę polskiego monodramu. Również dzięki takim wydarzeniom, jakich świadkiem będziemy od piątku do niedzieli. Na scenach Nowego Teatru oraz Teatru Tęcza trwać będzie finał turnieju Teatrów Jednego Aktora "Sam na Scenie". To część 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W tym roku do finałowych zmagań dotarło 18 wykonawców, najczęściej młodych ludzi, zwycięzców eliminacji wojewódzkich, a także uczestnicy zakwalifikowani w wyniku przysłanych jury nagrań.

Co ciekawe, w tym roku walczyć ze sobą będą dwa monodramy, których reżyserem jest Stanisław Miedziewski ze słupskiego Ronda. Zobaczymy w nich Mikołaja Prynkiewicza ze Słupska, reprezentanta województwa pomorskiego, a także Grzegorza Szlangę, reprezentanta Wielkopolski.

Festiwal rozpocznie się w piątek o godz. 10 na malej scenie Nowego Teatru. Tam też zobaczymy pierwszy konkursowy monodram. Pozostałe spektakle będzie można zobaczyć na zmianę na scenach Tęczy i Nowego Teatru. W Nowym Teatrze o godz. 20 w monodramie "Fedra" w reżyserii Bogusława Kierca zagra Anna Skubik.

Pozostałe prezentacje konkursowe zobaczyć będzie można w sobotę od godz. 10 na zmianę w Nowym Teatrze i Tęczy. Kolejną prezentacją towarzyszącą finałowi będzie monodram "Matka Mejra" [na zdjęciu] w reżyserii Stanisława Miedziewskiego, w którym zagra Caryl Swift. Początek w sobotę o godz. 18.30 na małej scenie Nowego Teatru.

Tam również w niedzielne południe jury ogłosi werdykt i wręczy nagrody najlepszym młodym aktorom teatru jednego aktora.

Wstęp na wszystkie konkursowe i pozakonkursowe przedstawienia jest bezpłatny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji