Artykuły

Wieczory w teatrze

Sztuka Rida Talipowa "Zmęczony diabeł" niedawno została zrealizowana w lubelskim teatrze im. J.Osterwy i była to jej światowa prapremiera. Trzeba powiedzieć, że wcale udana.

Bardzo dobrze zagrana i wartka rzecz o tym, że zło jest ponadczasowe, nierozerwalnie związane z człowiekiem i tkwiące w nim bardzo głęboko. O tym, że człowiek sam sobie piekło szykuje na ziemi i, niestety, tak naprawdę wcale nie dąży do prawdziwej odmiany losu. Przy tym ponadczasowym a bliskim nam wszystkim przesłaniu, spektakl bynajmniej nie przytłacza, a nawet zawiera wiele elementów humorystycznych. To świetna sztuka na grudniowe wieczory i warto ją obejrzeć.

Teatr im. J.Osterwy proponuje także "Uciechy staropolskie" przedstawienie, które cieszyło sie ogromną popularnością. To my sami w krzywym zwierciadle naszych prapradziadów. "Uciechy" będą grane 13 i 14 grudnia.

Na specjalne życzenie 6 grudnia o godz. 11 dodatkowy spektakl "Wieczoru Trzech Króli". Ci, którzy go widzieli bawili się doskonale. Inni mogą go obejrzeć także w dniach 9-12 grudnia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji