Artykuły

Polkowice. Złote Miedziaki przyznane

Publiczność Festiwalu "Oblicza Teatru", którego XIV edycja zakończyła się w kwietniu w Polkowicach, przyznała, już po raz 5, swoje teatralne nagrody. Złotego Miedziaka w kategorii najlepszy spektakl zdobył Teatr 6. Piętro z Warszawy za "Edukację Rity" w reż. Macieja Wojtyszki.

Głosować, min. na najlepszy spektakl, najlepszą aktorkę, najlepszego aktora i najlepszego reżysera, można było do końca kwietnia. Publiczność, jak zwykle, nie zawiodła i chętnie wrzucała wypełnione kupony plebiscytowe - mówi dyrektor artystyczny Festiwalu Andrzej Wierdak.

Widzowie podzielili nagrody pomiędzy prawie wszystkie prezentowane podczas Festiwalu spektakle. Niektóre wybory nas zaskoczyły - mówi dyrektor Festiwalu - Ale były to miłe niespodzianki, świadczące o tym, że nasi widzowie bardzo cenią sobie w teatrze refleksję i skupienie - wyjaśnia.

A kogo doceniła w tym roku festiwalowa publiczność? Złotego Miedziaka w kategorii najlepszy spektakl zdobył Teatr 6. Piętro z Warszawy za przedstawienie "Edukacja Rity" (na zdjęciu) w reżyserii Macieja Wojtyszki, z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz z Małgorzatą Sochą w roli tytułowej.

Najlepszą aktorką Festiwalu została Magdalena Walach, grająca główną rolę w spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem" Teatru Bagatela z Krakowa, w reżyserii Dariusza Starczewskiego.

Tomasz Międzik, występujący w dwóch spektaklach - "Rozmowy poufne" oraz "Udręka życia" Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, okrzyknięty został najlepszym aktorem Festiwalu.

Iwona Kempa, która wyreżyserowała oba te spektakle, otrzymała Złotego Miedziaka w kategorii: najlepsza reżyseria.

Najlepszą scenografię, wśród prezentowanych podczas tegorocznych "Oblicz Teatru" przedstawień, zaprojektował Leszek Mądzik do trzeciej części spektaklu "Osąd" Wrocławskiego Teatru Pantomimy, a autorem najlepszej muzyki został Andrzej Mikosz "Webber" za kompozycje do przedstawienia "Bal manekinów" Teatru Polskiego w Szczecinie, w reżyserii Adama Opatowicza.

Wręczenie Złotych Miedziaków XIV "Oblicz Teatru", nad którymi patronat honorowy objęła wspaniała aktorka filmowa i teatralna Anna Dymna, tradycyjnie już, odbędzie się podczas gali otwarcia kolejnej edycji Festiwalu (XV), wczesną wiosną 2013 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji