Artykuły

Kielce. Dzikie Róże u Żeromskiego rozdane

Justyna Sieniawska [na zdjęciu] była wielką triumfatorką tegorocznej edycji Plebiscytu o Dziką Różę, którego finał rozegrał się wczoraj [26 czerwca] wieczorem w kieleckim Teatrze imienia Stefana Żeromskiego. Aktorka otrzymała nagrodę publiczności oraz aż sześć wyróżnień od lokalnych mediów i studentów Akademii Świętokrzyskiej.

Dzika Róża dziennikarzy przypadła Januszowi Głogowskiemu. Redakcja "Echa Dnia" swoją nagrodę przyznała młodemu reżyserowi Michałowi Glockowi.

Debiutantka i doświadczony aktor, od lat związany z kielecką sceną - oto zwycięzcy tegorocznego Plebiscytu o Dziką Różę. Rozpoczynająca dopiero artystyczną karierę, ubiegłoroczna absolwentka krakowskiej szkoły teatralnej, Justyna Sieniawska otrzymała Dziką Różę przyznaną przez publiczność Teatru imienia Stefana Żeromskiego. Aktorkę oklaskiwano w farsie "Nie teraz kochanie", ale jej talent w pełni zabłysnął w monodramie "Teorban". Gra w nim dziewczynę, która rozpaczliwie próbuje wyjść z przypadkowo zatrzaśniętego mieszkania. Chce zdążyć na spotkanie, które być może zadecyduje o jej karierze. Nie wie jeszcze, że za chwilę tuż za rogiem samoloty uderzą w wieże World Trade Center. Justyna Sieniawska okazała się wielką triumfatorką tegorocznego plebiscytu, bowiem otrzymała również aż sześć wyróżnień od lokalnych mediów oraz studentów Akademii Świętokrzyskiej.

Dziką Różę, przyznaną przez dziennikarzy kieleckich rozgłośni i gazet, odebrał Janusz Głogowski. Żurnaliści nagrodzili go za mistrzowsko dopracowane role między innymi w "Cyrografie" oraz "Teorbanie". . Nasza redakcja postanowiła w tym roku nagrodzić młodego, kieleckiego reżysera Michała Glocka, który w teatrze zadebiutował pracą nad "Teorbanem". Twórca ten ujął nas swoim uporem, konsekwencją oraz twórczym zapałem. Zgodnie uznaliśmy, że wyreżyserowana przez niego sztuka była najjaśniejszym punktem mijającego sezonu,

Nagrody, nagrody..

Justyna Sieniawska - Dzika Róża Publiczności, nagrody "Słowa Ludu", Radia "Kielce", "Gazety Wyborczej", Telewizji UPC, miesięcznika "Teraz", studentów Akademii Świętokrzyskiej.

Janusz Głogowski - Dzika Róża Dziennikarzy, nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru.

Teresa i Mirosław Bielińscy - nagroda Radia "Fama".

Maria Wójcikowska - nagroda miesięcznika "Dedal".

Joanna Kasperek - nagroda Radia "Plus".

Michał Glock - nagroda "Echa Dnia".

Elżbieta Pędrik - nagroda Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji