Artykuły

Warszawa. Koncerty "Śpiewaj mi mamo"

"Śpiewaj mi mamo" to śpiewnik internetowy i akcja animacyjna, skoncentrowana wokół śpiewania jako zjawiska społecznego.

26 maja zapraszamy na koncerty promocyjne piosenek ze śpiewnika internetowego Śpiewaj mi mamo www.spiewajmimamo.pl, adresowanego do rodziców i rodzin z małymi dziećmi. Śpiewaj mi mamo to animacyjny projekt-akcja Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, realizowany w ramach programu Akademia Orange. Jego głównym celem jest zachęcenie rodziców do śpiewania swoim dzieciom. Przypomina o polskiej tradycji śpiewu domowego i niezwykle istotnej roli, jaką śpiewanie piosenek przez rodziców i dziadków odgrywa w rozwoju dzieci. Projekt jest ideowo ściśle związany z cyklem koncertów Smykofonia .

Podczas koncertów usłyszymy współczesne i tradycyjne piosenki i kołysanki dla dzieci w wieku 0-6 lat i ich rodziców, w lekko jazzowych aranżacjach, pochodzące ze śpiewnika, który został udostępniony 17 marca 2012 roku. Piosenki wykonają: Iza Puk, Gosia Czajka, Kasia Konciak, Helena Adwent i Monika Sadowska z towarzyszeniem muzyków pod kierownictwem Bartłomieja Zajkowskiego. Gościnnie zagrają i zaśpiewają dzieci: Róża Lewandowska, Marysia Widlarz i Kacper Kielan. Koncerty poprowadzi Ada Kortas. Część piosenek skomponowały współczesne polskie kompozytorki młodego pokolenia: Agnieszka Widlarz i Anna Eibin, których piosenki okazały się najlepsze w konkursie kompozytorskim Śpiewaj mi mamo (2006 rok). Część piosenek to odkryte na nowo, tradycyjne polskie melodie, do których dopisane zostały współczesne teksty. Koncerty są realizowane w ramach Tygodnia Orange.

Akcję Śpiewaj mi mamo promują swoim udziałem znani polscy artyści i artystki wokaliści i aktorzy (wśród nich młode mamy): Natalia Przybysz, Magda Smalara, Anna Czartoryska oraz lubiany "serialowy tata" - Leszek Zduń (aktor serialu Rodzina zastępcza).

26 maja, godz. 10.00, 11.15 i 12.30 - koncerty w ramach Smykofonii, MCKiS, Elektoralna 12

27 maja, godz. 11.00 - klub MamoTato, Popiełuszki 13, przy OPP Warszawa-Żoliborz

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji